Featured Stories

Tour of Spain – Stage 10 Full Results

September 10, 2007 – Race leader Denis Menchov (Rus) Rabobank took Stage 10, Benasque-Estación de esquí de Ordino Arcalís, 214km today over Cadel Evans (Aus) Predictor-Lotto in second and Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi in third.

Results

1. Denis Menchov (Rus) Rabobank 5.47.05 (36.99 km/h)
2. Cadel Evans (Aus) Predictor – Lotto
3. Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel – Euskadi
4. Manuel Beltran (Spa) Liquigas
5. Carlos Sastre (Spa) Team CSC
6. Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d’Epargne
7. Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval – Prodir
8. Igor Antón (Spa) Euskaltel – Euskadi 0.07
9. Ezequiel Mosquera Miguez (Spa) Karpin Galicia 0.33
10. Daniel Moreno (Spa) Relax – Gam
11. Josep Jufre (Spa) Predictor – Lotto 0.41
12. Philip Deignan (Irl) AG2r Prevoyance 0.51
13. Vladimir Karpets (Rus) Caisse d’Epargne
14. Oliver Zaugg (Swi) Gerolsteiner
15. Carlos Barredo (Spa) Quickstep – Innergetic 1.2
16. Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1.37
17. Rene Mandri (Est) AG2r Prevoyance 1.5
18. Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 2
19. Maxime Monfort (Bel) Cofidis – Le Credit par Telephone 2.06
20. Luis Perez Rodriguez (Spa) Andalucia – Cayasur
21. Carlos Castaño (Spa) Karpin Galicia 2.24
22. Stephane Goubert (Fra) AG2r Prevoyance 2.37
23. Bingen Fernandez (Spa) Cofidis – Le Credit par Telephone 2.5
24. Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone
25. Ludovic Turpin (Fra) AG2r Prevoyance
26. Tim Klinger (Ger) Gerolsteiner 3.09
27. Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.23
28. Juan Manuel Garate (Spa) Quickstep – Innergetic 3.46
29. Andrea Tonti (Ita) Quickstep – Innergetic
30. Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
31. Ruben Lobato Elvira (Spa) Saunier Duval – Prodir
32. Angel Gómez Gómez (Spa) Saunier Duval – Prodir
33. Leonardo Bertagnolli (Ita) Liquigas
34. Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux 4.01
35. Wim Van Huffel (Bel) Predictor – Lotto
36. Christian Vande Velde (USA) Team CSC 4.03
37. Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC 4.13
38. David García (Spa) Karpin Galicia 4.38
39. Jean-Marc Marino (Fra) Credit Agricole
40. Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole
41. Santiago Perez (Spa) Relax – Gam
42. Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom 4.55
43. Chris Anker Sørensen (Den) Team CSC 5.12
44. Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
45. Joan Horrach (Spa) Caisse d’Epargne
46. Renaud Dion (Fra) AG2r Prevoyance 5.28
47. Hubert Dupont (Fra) AG2r Prevoyance 7.17
48. Geert Verheyen (Bel) Quickstep – Innergetic
49. Jes̼s Hernandez (Spa) Relax РGam 7.25
50. Vincent Jerôme (Fra) Bouygues Telecom 7.58
51. Erik Zabel (Ger) Team Milram
52. Javier Megias Leal (Spa) Saunier Duval – Prodir
53. Johannes Fröhlinger (Ger) Gerolsteiner
54. Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel – Euskadi
55. Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d’Epargne
56. Sylvester Szmyd (Pol) Lampre – Fondital
57. David López (Spa) Caisse d’Epargne
58. Santos Gonzalez (Spa) Karpin Galicia
59. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
60. Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
61. Iker Cama̱o (Spa) Saunier Duval РProdir
62. Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
63. Addy Engels (Ned) Quickstep – Innergetic 10.59
64. Damiano Cunego (Ita) Lampre – Fondital 12.08
65. Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
66. Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom
67. Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux
68. Angel Vallejo (Spa) Relax – Gam
69. Jason McCartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
70. Chris Horner (USA) Predictor – Lotto
71. Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC
72. Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
73. Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team
74. Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi
75. Leonardo Duque (Col) Cofidis – Le Credit par Telephone
76. Sebastien Minard (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone
77. David Herrero Llorente (Spa) Karpin Galicia
78. Mario Aerts (Bel) Predictor – Lotto
79. Jose Angel Gómez Marchante (Spa) Saunier Duval – Prodir 13.09
80. Daniele Bennati (Ita) Lampre – Fondital 13.33
81. Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 14.03
82. Dionisio Galparsoro (Spa) Euskaltel – Euskadi 15.5
83. Roy Sentjens (Ned) Predictor – Lotto 18.54
84. Eduard Vorganov (Rus) Karpin Galicia
85. Jose Luis Carrasco (Spa) Andalucia – Cayasur
86. Matej Jurco (Svk) Team Milram
87. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2r Prevoyance
88. Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
89. Bert Grabsch (Ger) T-Mobile Team
90. Joost Posthuma (Ned) Rabobank
91. Mauricio Alberto Ardila (Col) Rabobank
92. Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia – Cayasur
93. David De La Fuente (Spa) Saunier Duval – Prodir
94. Carlos Da Cruz (Fra) Française des Jeux
95. Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
96. Karsten Kroon (Ned) Team CSC
97. Jose Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 21.13
98. Jose Luis Arrieta (Spa) AG2r Prevoyance
99. Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
100. Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne
101. Enrico Franzoi (Ita) Lampre – Fondital 23.32
102. Marco Marzano (Ita) Lampre – Fondital
103. Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
104. Paolo Bettini (Ita) Quickstep – Innergetic
105. Alessandro Petacchi (Ita) Team Milram 25.19
106. Fabio Sabatini (Ita) Team Milram
107. Marco Velo (Ita) Team Milram
108. Claudio Corioni (Ita) Lampre – Fondital
109. Christophe Brandt (Bel) Predictor – Lotto
110. Raúl García De Mateos (Spa) Relax – Gam
111. Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 26.05
112. Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 28.1
113. Michael Blaudzun (Den) Team CSC
114. Gustavo Domínguez (Spa) Karpin Galicia
115. Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep – Innergetic
116. Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC
117. Tom Boonen (Bel) Quickstep – Innergetic
118. Allan Davis (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team
119. Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
120. Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
121. Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom
122. Jose Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
123. Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone
124. Manuel Vazquez Huesco (Spa) Andalucia – Cayasur
125. Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
126. Magnus Backstedt (Swe) Liquigas
127. Serafín Martínez Acevedo (Spa) Karpin Galicia
128. Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
129. Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner
130. Morris Possoni (Ita) Lampre – Fondital
131. Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia – Cayasur
132. Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia – Cayasur
133. Alberto Ongarato (Ita) Team Milram
134. Gustavo Cesar (Spa) Karpin Galicia
135. Juan Olmo Menacho (Spa) Andalucia – Cayasur
136. Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
137. Francisco Terciado Sacedo (Spa) Relax – Gam
138. Alexandre Usov (Blr) AG2r Prevoyance
139. Jorge Garcia Marin (Spa) Relax – Gam
140. Martin Müller (Ger) Team Milram
141. Marc De Maar (Ned) Rabobank
142. Tom Stamsnijder (Ned) Gerolsteiner
143. Stephane Auge (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone
144. Davide Vigano (Ita) Quickstep – Innergetic
145. Maryan Hary (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone
146. Damien Monier (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone
147. David Loosli (Swi) Lampre – Fondital
148. Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
149. Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
150. Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
151. Niki Terpstra (Ned) Team Milram
152. Bart Dockx (Bel) Predictor – Lotto
153. Elia Rigotto (Ita) Team Milram
154. Jose Antonio Lopez (Spa) Andalucia – Cayasur
155. Jose Ruiz Sanchez (Spa) Andalucia – Cayasur
156. Jeremy Roy (Fra) Française des Jeux
157. Andreas Klier (Ger) T-Mobile Team
158. Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel – Euskadi
159. Adam Hansen (Aus) T-Mobile Team
160. Sebastiaan Langeveld (Ned) Rabobank
161. Christophe Kern (Fra) Credit Agricole
162. Theo Eltink (Ned) Rabobank
163. Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole 28.59
164. Nacor Burgos Rojo (Spa) Relax – Gam 30.59
165. Erki Pütsep (Est) Bouygues Telecom 32.02
166. Julian Sanchez Pimienta (Spa) Relax – Gam 32.3
167. Andre Greipel (Ger) T-Mobile Team 37.52
168. Andre Korff (Ger) T-Mobile Team
169. Pedro Horrillo Munoz (Spa) Rabobank 41.05
170. Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
171. Aurelien Clerc (Swi) Bouygues Telecom
172. Angelo Furlan (Ita) Credit Agricole
173. Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
DNS Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
DNF Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team
DNF Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
DNF Paolo Tiralongo (Ita) Lampre – Fondital

GC after Stage 10
1. Denis Menchov (Rus) Rabobank 39.41.51
2. Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d’Epargne 2.01
3. Cadel Evans (Aus) Predictor – Lotto 2.27
4. Carlos Sastre (Spa) Team CSC 3.02
5. Ezequiel Mosquera Miguez (Spa) Karpin Galicia 4.35
6. Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel – Euskadi 4.42
7. Vladimir Karpets (Rus) Caisse d’Epargne 5.49
8. Manuel Beltran (Spa) Liquigas 5.56
9. Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval – Prodir 6.06
10. Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 6.28
11. Carlos Barredo (Spa) Quickstep – Innergetic 6.39
12. Maxime Monfort (Bel) Cofidis – Le Credit par Telephone 7.13
13. Igor Antón (Spa) Euskaltel – Euskadi 7.58
14. Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone 8.45
15. Daniel Moreno (Spa) Relax – Gam 9.34
16. Josep Jufre (Spa) Predictor – Lotto 9.39
17. Luis Perez Rodriguez (Spa) Andalucia – Cayasur 10.31
18. Stephane Goubert (Fra) AG2r Prevoyance 11.4
19. Oliver Zaugg (Swi) Gerolsteiner 11.44
20. Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 12.38
21. Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 14.15
22. Andrea Tonti (Ita) Quickstep – Innergetic 15.08
23. Chris Anker Sørensen (Den) Team CSC 15.2
24. Leonardo Bertagnolli (Ita) Liquigas 16.17
25. Wim Van Huffel (Bel) Predictor – Lotto 16.44
26. Rene Mandri (Est) AG2r Prevoyance 17.29
27. David López (Spa) Caisse d’Epargne 18.05
28. Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 18.12
29. Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom 21.13
30. Ruben Lobato Elvira (Spa) Saunier Duval – Prodir 21.24
31. Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC 22.26
32. Hubert Dupont (Fra) AG2r Prevoyance 22.51
33. Iker Cama̱o (Spa) Saunier Duval РProdir 23.13
34. Jes̼s Hernandez (Spa) Relax РGam 23.48
35. Ludovic Turpin (Fra) AG2r Prevoyance 24.05
36. Jose Angel Gómez Marchante (Spa) Saunier Duval – Prodir 25.49
37. David Herrero Llorente (Spa) Karpin Galicia 25.55
38. Joan Horrach (Spa) Caisse d’Epargne 26.19
39. Mario Aerts (Bel) Predictor – Lotto 26.42
40. Christian Vande Velde (USA) Team CSC 28.42
41. Dionisio Galparsoro (Spa) Euskaltel – Euskadi 28.43
42. Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux 28.55
43. Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC 28.56
44. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 29.48
45. Sylvester Szmyd (Pol) Lampre – Fondital 30.09
46. David García (Spa) Karpin Galicia 30.24
47. Juan Manuel Garate (Spa) Quickstep – Innergetic 31.23
48. Chris Horner (USA) Predictor – Lotto 31.58
49. Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 32.3
50. Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 32.51
51. Johannes Fröhlinger (Ger) Gerolsteiner 33.06
52. Mauricio Alberto Ardila (Col) Rabobank 33.07
53. Carlos Castaño (Spa) Karpin Galicia 34.16
54. Joost Posthuma (Ned) Rabobank 34.18
55. Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux 34.47
56. Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 35.44
57. Geert Verheyen (Bel) Quickstep – Innergetic 37.13
58. Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne 37.25
59. Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team 37.44
60. Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom 37.59
61. Leonardo Duque (Col) Cofidis – Le Credit par Telephone 38.24
62. Bingen Fernandez (Spa) Cofidis – Le Credit par Telephone 38.34
63. Renaud Dion (Fra) AG2r Prevoyance 39.28
64. Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 40.54
65. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2r Prevoyance 41.21
66. Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner 41.34
67. Angel Gómez Gómez (Spa) Saunier Duval – Prodir 41.45
68. Erik Zabel (Ger) Team Milram 42.58
69. Jason McCartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 44
70. Philip Deignan (Irl) AG2r Prevoyance 44.05
71. Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi 45.24
72. Addy Engels (Ned) Quickstep – Innergetic 46.4
73. Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC 47.53
74. Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel – Euskadi 48.57
75. Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole 49.07
76. Santiago Perez (Spa) Relax – Gam 49.21
77. Karsten Kroon (Ned) Team CSC 50.31
78. Angel Vallejo (Spa) Relax – Gam 50.46
79. Damiano Cunego (Ita) Lampre – Fondital 50.47
80. Roy Sentjens (Ned) Predictor – Lotto 51.03
81. Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC 51.05
82. Manuel Vazquez Huesco (Spa) Andalucia – Cayasur 51.21
83. Jose Luis Arrieta (Spa) AG2r Prevoyance 51.39
84. Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d’Epargne 51.53
85. Daniele Bennati (Ita) Lampre – Fondital 52.33
86. Paolo Bettini (Ita) Quickstep – Innergetic 53.2
87. Eduard Vorganov (Rus) Karpin Galicia 54.13
88. Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 54.24
89. Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 54.29
90. Bert Grabsch (Ger) T-Mobile Team 54.43
91. Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel – Euskadi 55.18
92. Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 55.25
93. Sebastien Minard (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone 55.39
94. Jose Ruiz Sanchez (Spa) Andalucia – Cayasur 56.2
95. Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 56.37
96. Michael Blaudzun (Den) Team CSC 57.15
97. Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 58.48
98. Tim Klinger (Ger) Gerolsteiner 58.56
99. Juan Olmo Menacho (Spa) Andalucia – Cayasur 1.00.45
100. David Loosli (Swi) Lampre – Fondital 1.02.46
101. Jose Luis Carrasco (Spa) Andalucia – Cayasur 1.03.19
102. Carlos Da Cruz (Fra) Française des Jeux 1.03.22
103. David De La Fuente (Spa) Saunier Duval – Prodir 1.03.29
104. Theo Eltink (Ned) Rabobank 1.03.40
105. Jean-Marc Marino (Fra) Credit Agricole 1.03.42
106. Jeremy Roy (Fra) Française des Jeux
107. Christophe Kern (Fra) Credit Agricole 1.03.43
108. Adam Hansen (Aus) T-Mobile Team 1.05.03
109. Javier Megias Leal (Spa) Saunier Duval – Prodir 1.05.17
110. Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 1.05.46
111. Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 1.06.33
112. Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner 1.06.41
113. Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia – Cayasur 1.07.11
114. Martin Müller (Ger) Team Milram 1.08.07
115. Jose Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.08.17
116. Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 1.08.30
117. Morris Possoni (Ita) Lampre – Fondital 1.09.37
118. Santos Gonzalez (Spa) Karpin Galicia 1.09.39
119. Bart Dockx (Bel) Predictor – Lotto 1.09.55
120. Marco Marzano (Ita) Lampre – Fondital 1.10.14
121. Raúl García De Mateos (Spa) Relax – Gam 1.10.21
122. Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas 1.10.50
123. Marc De Maar (Ned) Rabobank 1.12.00
124. Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 1.12.13
125. Enrico Franzoi (Ita) Lampre – Fondital 1.13.05
126. Gustavo Domínguez (Spa) Karpin Galicia 1.13.14
127. Julian Sanchez Pimienta (Spa) Relax – Gam 1.13.40
128. Francisco Terciado Sacedo (Spa) Relax – Gam 1.13.48
129. Marco Velo (Ita) Team Milram 1.14.14
130. Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep – Innergetic 1.14.41
131. Matej Jurco (Svk) Team Milram 1.15.38
132. Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux 1.15.51
133. Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone 1.17.04
134. Allan Davis (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.17.34
135. Sebastiaan Langeveld (Ned) Rabobank 1.18.44
136. Damien Monier (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone 1.21.16
137. Stephane Auge (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone 1.21.23
138. Gustavo Cesar (Spa) Karpin Galicia 1.21.59
139. Tom Stamsnijder (Ned) Gerolsteiner 1.22.33
140. Davide Vigano (Ita) Quickstep – Innergetic 1.23.13
141. Alessandro Petacchi (Ita) Team Milram 1.23.16
142. Nacor Burgos Rojo (Spa) Relax – Gam 1.23.32
143. Andreas Klier (Ger) T-Mobile Team 1.23.51
144. Christophe Brandt (Bel) Predictor – Lotto 1.25.19
145. Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 1.25.24
146. Magnus Backstedt (Swe) Liquigas 1.26.08
147. Jorge Garcia Marin (Spa) Relax – Gam 1.26.21
148. Alberto Ongarato (Ita) Team Milram 1.26.22
149. Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 1.26.53
150. Vincent Jerôme (Fra) Bouygues Telecom 1.27.02
151. Claudio Corioni (Ita) Lampre – Fondital 1.27.13
152. Elia Rigotto (Ita) Team Milram 1.27.19
153. Tom Boonen (Bel) Quickstep – Innergetic 1.28.07
154. Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia – Cayasur 1.28.14
155. Jose Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 1.28.24
156. Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1.28.40
157. Fabio Sabatini (Ita) Team Milram 1.29.15
158. Erki Pütsep (Est) Bouygues Telecom 1.32.37
159. Andre Greipel (Ger) T-Mobile Team 1.33.19
160. Maryan Hary (Fra) Cofidis – Le Credit par Telephone 1.35.27
161. Serafín Martínez Acevedo (Spa) Karpin Galicia 1.35.57
162. Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1.37.13
163. Jose Antonio Lopez (Spa) Andalucia – Cayasur 1.38.45
164. Pedro Horrillo Munoz (Spa) Rabobank 1.40.24
165. Andre Korff (Ger) T-Mobile Team 1.40.35
166. Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 1.41.40
167. Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom 1.42.04
168. Mark Renshaw (Aus) Credit Agricole 1.44.26
169. Alexandre Usov (Blr) AG2r Prevoyance 1.45.21
170. Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom 1.46.12
171. Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia – Cayasur 1.47.19
172. Angelo Furlan (Ita) Credit Agricole 1.54.49
173. Aurelien Clerc (Swi) Bouygues Telecom 2.00.43








Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.