Featured Stories

Recent Videos

Presidential Cycling Tour of Turkey 2011 Stage 3 SpiderTech Report, Full Results, Photos – Tuft 19th Overall

report by Steve Bauer/SpiderTech p/b C10

April 26, 2011 (Marmaris, Turkey) – Svein Tuft (Can) Team SpiderTech Powered By C10 moved up to 19th overall after finishing 20th on Stage 3 from Bodrum to Marmaris, 166km, won by Manuel Belletti (Ita) Colnago-CSF Inox over Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli in second and Wesley Sulzberger (Aus) FDJ in third.

RACE PERSPECTIVE FROM DIRECTEUR SPORTIF, STEVE BAUER

We knew that Astana would control the tempo behind breakaway attempts. Teams with strong sprinters would aid them in the attempt to bring the race to a group sprint. Team SpiderTech was to hold tight the entire day and work hard to launch an attack on the final climb which crested at 7 km to go.

The plan unfolded to a perfect execution. The wind on the final climb made the final climb difficult in terms of making a selection. The grade on the climb wasn’t as steep as we anticipated. We had Lucas Euser, Pat McCarty and Svein Tuft in the final group over the top of the climb. As the groups rode back on the descent, Svein planned and launched an aggressive attack in the final kilometer, but the head wind made it difficult to create real separation.

The first reshuffling of the General Classification has occurred and we are now confident our riders have the strength to challenge for the final Classification in this race. We expect tomorrow to be another “key” Classification race. We hope for Euser, Tuft and McCarty to be strong and well supported by the other guys – Will Routley, Ryan Anderson, Bruno Langlois and François Parisien.

“Our men challenged well today. We were hoping for better conditions (without headwind) on the final climb to ensure a more decisive selection. I am happy Svein had a go at winning today. He will soon find his kick and good timing,” commented Steve Bauer, Directeur Sportif of Team SpiderTech powered by C10.

NEXT RACE: April 27 – Stage 4, 47th Presidential Tour of Turkey, Turkey

Results

1. Manuel Belletti (Ita) Colnago-CSF Inox 4:22:24
2. Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
3. Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
4. Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD
5. Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
6. Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems-Accent
7. Diego Milán Jiménez (Esp) Caja Rural
8. Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis
9. André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
10. Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
11. Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
12. Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
13. Anthony Roux (Fra) FDJ
14. Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
15. Egoitz Garcia Echeguibel (Esp) Caja Rural
16. Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
17. Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
18. Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
19. Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
20. Svein Tuft (Can) Team SpiderTech Powered By C10
21. Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems-Accent
22. Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
23. Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
24. Jesús Del Nero Montes (Esp) Team Netapp
25. Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
26. Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
27. Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
28. Rémi Pauriol (Fra) FDJ
29. Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
30. Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada
31. Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
32. Sandy Casar (Fra) FDJ
33. Francis Mourey (Fra) FDJ
34. Rubens Bertogliati (Sui) Team Type 1-Sanofi Aventis
35. Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
36. Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia 0:06
37. Jonathan Patrick McCarty (USA) Team SpiderTech Powered By C10
38. Thomas Bonnin (Fra) Skil-Shimano
39. Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
40. Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
41. Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems-Accent
42. Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo
43. Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
44. Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada
45. Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
46. Damiano Margutti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
47. Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
48. Angelo Pagani (Ita) Colnago-CSF Inox
49. Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
50. Lucas Euser (USA) Team SpiderTech Powered By C10
51. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
52. Rubén Martinez (Esp) Caja Rural
53. Rubén Reig Conejero (Esp) Caja Rural
54. Arturo Mora Ortiz (Esp) Caja Rural
55. Manuel Ortega Ocana (Esp) Andalucia Caja Granada
56. Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
57. Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
58. Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
59. Leopold Konig (Cze) Team Netapp
60. Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
61. Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team
62. Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
63. Jeremy Yates (Nzl) Manisaspor Cycling Team
64. Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
65. Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:13
66. Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
67. Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
68. Andrea Noe (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
69. Omar Lombardi (Ita) Colnago-CSF Inox 0:15
70. Sacha Modolo (Ita) Colnago-CSF Inox
71. Robin Chaigneau (Ned) Skil-Shimano 0:35
72. Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
73. Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada
74. Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1-Sanofi Aventis 0:38
75. Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre-ISD
76. Jacobus Venter (Rsa) Veranda’s Willems-Accent
77. Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
78. Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
79. Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1-Sanofi Aventis 0:41
80. Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
81. Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
82. Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 0:42
83. Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
84. José Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada
85. Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
86. Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
87. Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano
88. Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
89. Will Routley (Can) Team SpiderTech Powered By C10
90. Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 0:49
91. Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia 1:33
92. Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
93. Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre-ISD
94. Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
95. Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
96. Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini-Neri Sottoli
97. Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-ISD
98. Vicente Reynes Mimo (Esp) Omega Pharma-Lotto
99. Jan Barta (Cze) Team Netapp
100. Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
101. Denys Kostyuk (Ukr) Lampre-ISD
102. Sergio Lagana (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
103. Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
104. Igor Romero Etxebarria (Esp) Caja Rural
105. Ryan Anderson (Can) Team SpiderTech Powered By C10
106. Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
107. Yann Huguet (Fra) Skil-Shimano
108. Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
109. Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team
110. Timon Seubert (Ger) Team Netapp
111. Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
112. Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
113. Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
114. Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
115. Eloy Ruiz Pinto (Esp) Andalucia Caja Granada
116. Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox
117. Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini-Neri Sottoli
118. Feng Han (Chn) Skil-Shimano
119. Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 1:40
120. Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Andalucia Caja Granada 2:08
121. Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 2:11
122. Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia 2:22
123. Francois Parisien (Can) Team SpiderTech Powered By C10 2:46
124. Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 3:16
125. Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
126. Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo
127. Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
128. Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
129. Jure Kocjan (Slo) Team Type 1-Sanofi Aventis
130. Andrea Pasqualon (Ita) Colnago-CSF Inox
131. Elia Favilli (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
132. Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
133. Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada
134. Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 4:31
135. Balint Szeghalmi (Hun) Lampre-ISD
136. Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
137. Enrico Magazzini (Ita) Lampre-ISD
138. Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre-ISD
139. Paolo Locatelli (Ita) Colnago-CSF Inox 6:35
140. Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 8:27
141. Arthur Vichot (Fra) FDJ
142. Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems-Accent 9:17
143. Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 11:01
144. Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems-Accent
145. Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems-Accent
146. Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
147. Filippo Baggio (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
148. Cristiano Benenati (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
149. Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
150. Andrea Grendene (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis
151. Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
152. Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
153. Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
154. Eric Baumann (Ger) Team Netapp
155. Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
156. Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
157. Bruno Langlois (Can) Team SpiderTech Powered By C10
158. Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
159. Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
160. Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
161. Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
162. Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
163. Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
164. Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
DNF Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale

GC after Stage 3

1. Manuel Belletti (Ita) Colnago-CSF Inox 11:21:36
2. Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:04
3. Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:06
4. Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems-Accent 0:10
5. Diego Milán Jiménez (Esp) Caja Rural
6. Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
7. Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
8. Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
9. Egoitz Garcia Echeguibel (Esp) Caja Rural
10. Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis
11. Jesús Del Nero Montes (Esp) Team Netapp
12. Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
13. Anthony Roux (Fra) FDJ
14. Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
15. Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
16. Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
17. Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
18. Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
19. Svein Tuft (Can) Team SpiderTech Powered By C10
20. Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada
21. Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
22. Rubens Bertogliati (Sui) Team Type 1-Sanofi Aventis
23. Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
24. Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
25. André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
26. Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems-Accent
27. Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
28. Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
29. Rémi Pauriol (Fra) FDJ
30. Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
31. Sandy Casar (Fra) FDJ
32. Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
33. Francis Mourey (Fra) FDJ
34. Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:16
35. Rubén Martinez (Esp) Caja Rural
36. Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
37. Manuel Ortega Ocana (Esp) Andalucia Caja Granada
38. Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
39. Rubén Reig Conejero (Esp) Caja Rural
40. Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems-Accent
41. Damiano Margutti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
42. Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
43. Leopold Konig (Cze) Team Netapp
44. Arturo Mora Ortiz (Esp) Caja Rural
45. Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
46. Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
47. Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
48. Jonathan Patrick McCarty (USA) Team SpiderTech Powered By C10
49. Thomas Bonnin (Fra) Skil-Shimano
50. Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
51. Lucas Euser (USA) Team SpiderTech Powered By C10
52. Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada
53. Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
54. Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
55. Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
56. Angelo Pagani (Ita) Colnago-CSF Inox
57. Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
58. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
59. Jeremy Yates (Nzl) Manisaspor Cycling Team
60. Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
61. Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:23
62. Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
63. Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
64. Andrea Noe (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
65. Sacha Modolo (Ita) Colnago-CSF Inox 0:25
66. Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:42
67. Robin Chaigneau (Ned) Skil-Shimano 0:45
68. Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada
69. Omar Lombardi (Ita) Colnago-CSF Inox
70. Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
71. Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre-ISD 0:48
72. Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1-Sanofi Aventis
73. Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
74. Jacobus Venter (Rsa) Veranda’s Willems-Accent
75. Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
76. Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:51
77. Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
78. Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1-Sanofi Aventis
79. Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 0:52
80. Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
81. Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
82. Will Routley (Can) Team SpiderTech Powered By C10
83. Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo
84. Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
85. Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano
86. Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 0:59
87. Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD 1:04
88. José Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada 1:08
89. Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 1:26
90. Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia 1:43
91. Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team
92. Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
93. Denys Kostyuk (Ukr) Lampre-ISD
94. Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
95. Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-ISD
96. Sergio Lagana (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
97. Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
98. Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre-ISD
99. Eloy Ruiz Pinto (Esp) Andalucia Caja Granada
100. Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
101. Ryan Anderson (Can) Team SpiderTech Powered By C10
102. Jan Barta (Cze) Team Netapp
103. Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox
104. Igor Romero Etxebarria (Esp) Caja Rural
105. Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini-Neri Sottoli
106. Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
107. Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
108. Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
109. Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
110. Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
111. Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
112. Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 1:50
113. Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia 2:03
114. Vicente Reynes Mimo (Esp) Omega Pharma-Lotto 2:17
115. Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Andalucia Caja Granada 2:18
116. Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia 2:32
117. Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini-Neri Sottoli 2:40
118. Francois Parisien (Can) Team SpiderTech Powered By C10 2:56
119. Feng Han (Chn) Skil-Shimano 2:59
120. Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 3:20
121. Elia Favilli (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 3:22
122. Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 3:26
123. Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
124. Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
125. Jure Kocjan (Slo) Team Type 1-Sanofi Aventis
126. Yann Huguet (Fra) Skil-Shimano 3:51
127. Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 4:13
128. Andrea Pasqualon (Ita) Colnago-CSF Inox 4:21
129. Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada 4:24
130. Enrico Magazzini (Ita) Lampre-ISD 4:41
131. Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
132. Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre-ISD
133. Balint Szeghalmi (Hun) Lampre-ISD 4:55
134. Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 6:22
135. Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 6:31
136. Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 7:52
137. Timon Seubert (Ger) Team Netapp 7:53
138. Paolo Locatelli (Ita) Colnago-CSF Inox 8:22
139. Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 8:37
140. Arthur Vichot (Fra) FDJ
141. Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 9:07
142. Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems-Accent 9:27
143. Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 11:07
144. Andrea Grendene (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis 11:11
145. Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
146. Eric Baumann (Ger) Team Netapp
147. Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
148. Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
149. Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
150. Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
151. Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems-Accent
152. Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
153. Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
154. Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
155. Bruno Langlois (Can) Team SpiderTech Powered By C10
156. Cristiano Benenati (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia 11:31
157. Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
158. Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
159. Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo 12:02
160. Filippo Baggio (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia 12:09
161. Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems-Accent 13:19
162. Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo 15:08
163. Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 15:11
164. Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 15:37





Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.