Featured Stories

Presidential Cycling Tour of Turkey 2011 Stage 2 SpiderTech Report – Iglinskiy Wins, Tuft 45th

report by Team SpiderTech

April 25, 2011 (Tugurgreis, Turkey) – Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana took over the race lead with his victory in the final sprint taking Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD in second and Elia Favilli (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli in third on Stage 2 from Kusadasi to Tugurgreis, 178km. Svein Tuft (Team SpiderTech Powered By C10) was the top Canuck in 45th with the same time as the winner.

Race Perspective from Dircteur Sportif Steve Bauer
The first two stages have evolved as expected. Each day has rounded out with full peloton bunch sprints with the races fast sprinters having top honours. We believe more of these sprints will take place throughout the week and this could be an asset to the team if SpiderTech powered by C10 manages to make the good General Classification breakaway/split of the Tour, which could emerge as the terrain gets tougher and riders begin to fatigue.

Team SpiderTech has not brought any of our fast finish men to Turkey as they have opted to train hard for Tour of California.

Therefore the game plan is patience, stay cool and look for the tougher moments of the Tour to present opportunities for our men to attack.

“There will be one or two decisive breaks during this race where our team has to be sharp and strong. We have to create this break or follow it when we know it’s ‘the’ breakaway. I know our guys are strong enough to contend with a great General Classification performance. We have to save our bullets to fire hard when it matters. For now, we are quiet,” says Steve Bauer, directeur sportif for Team SpiderTech powered by C10.

NEXT RACE: April 26 – Stage 3, Tour of Turkey, Turkey

Results

1. Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 4:23:28
2. Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD
3. Elia Favilli (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
4. Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
5. Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems-Accent
6. Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
7. Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
8. Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
9. Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
10. Andrea Grendene (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis
11. Diego Milán Jiménez (Esp) Caja Rural
12. Manuel Belletti (Ita) Colnago-CSF Inox
13. Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
14. Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
15. Rubén Martinez (Esp) Caja Rural
16. André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
17. Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team
18. Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
19. Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
20. Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
21. Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
22. Jesús Del Nero Montes (Esp) Team Netapp
23. Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
24. Eric Baumann (Ger) Team Netapp
25. Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
26. Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
27. Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
28. Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
29. Egoitz Garcia Echeguibel (Esp) Caja Rural
30. Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
31. Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Andalucia Caja Granada
32. Manuel Ortega Ocana (Esp) Andalucia Caja Granada
33. Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
34. Robin Chaigneau (Ned) Skil-Shimano
35. Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
36. Denys Kostyuk (Ukr) Lampre-ISD
37. Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
38. Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems-Accent
39. Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis
40. Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
41. Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
42. Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
43. Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
44. Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
45. Svein Tuft (Can) Team SpiderTech Powered By C10
46. Anthony Roux (Fra) FDJ
47. Rubén Reig Conejero (Esp) Caja Rural
48. Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
49. Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems-Accent
50. Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
51. Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-ISD
52. Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
53. Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
54. Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada
55. Rubens Bertogliati (Sui) Team Type 1-Sanofi Aventis
56. Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
57. Damiano Margutti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
58. Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre-ISD
59. Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada
60. Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre-ISD
61. Arturo Mora Ortiz (Esp) Caja Rural
62. Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
63. Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
64. Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
65. Vicente Reynes Mimo (Esp) Omega Pharma-Lotto
66. Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1-Sanofi Aventis
67. Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
68. Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
69. Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
70. Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
71. Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
72. Lucas Euser (USA) Team SpiderTech Powered By C10
73. Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
74. Leopold Konig (Cze) Team Netapp
75. Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
76. Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
77. Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox
78. Thomas Bonnin (Fra) Skil-Shimano
79. Jan Barta (Cze) Team Netapp
80. Sacha Modolo (Ita) Colnago-CSF Inox
81. Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
82. Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1-Sanofi Aventis
83. Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
84. Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
85. Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini-Neri Sottoli
86. Jonathan Patrick McCarty (USA) Team SpiderTech Powered By C10
87. Cristiano Benenati (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
88. Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems-Accent
89. Sergio Lagana (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
90. Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
91. Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
92. Omar Lombardi (Ita) Colnago-CSF Inox
93. Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
94. Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano
95. Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
96. Eloy Ruiz Pinto (Esp) Andalucia Caja Granada
97. Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
98. Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
99. Enrico Magazzini (Ita) Lampre-ISD
100. Arthur Vichot (Fra) FDJ
101. Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
102. Rémi Pauriol (Fra) FDJ
103. Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
104. Sandy Casar (Fra) FDJ
105. Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
106. Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo
107. Francois Parisien (Can) Team SpiderTech Powered By C10
108. Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
109. Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
110. Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
111. Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
112. Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems-Accent
113. Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
114. Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
115. Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
116. Will Routley (Can) Team SpiderTech Powered By C10
117. Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
118. Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
119. Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada
120. Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
121. Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
122. Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
123. Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
124. Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
125. Ryan Anderson (Can) Team SpiderTech Powered By C10
126. Angelo Pagani (Ita) Colnago-CSF Inox
127. Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
128. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
129. Francis Mourey (Fra) FDJ
130. Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
131. Igor Romero Etxebarria (Esp) Caja Rural
132. Jeremy Yates (Nzl) Manisaspor Cycling Team
133. Jacobus Venter (Rsa) Veranda’s Willems-Accent
134. Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
135. Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
136. Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
137. Andrea Noe (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
138. Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre-ISD
139. Jure Kocjan (Slo) Team Type 1-Sanofi Aventis
140. Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
141. Bruno Langlois (Can) Team SpiderTech Powered By C10
142. Balint Szeghalmi (Hun) Lampre-ISD 0:14
143. José Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada 0:16
144. Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo 0:51
145. Andrea Pasqualon (Ita) Colnago-CSF Inox 0:55
146. Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini-Neri Sottoli 0:57
147. Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada 0:58
148. Filippo Baggio (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
149. Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 1:16
150. Feng Han (Chn) Skil-Shimano
151. Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
152. Paolo Locatelli (Ita) Colnago-CSF Inox 1:37
153. Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
154. Yann Huguet (Fra) Skil-Shimano 2:08
155. Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems-Accent
156. Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 2:56
157. Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
158. Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 3:57
159. Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
160. Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 4:10
161. Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
162. Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 4:26
163. Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
164. Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
165. Timon Seubert (Ger) Team Netapp 6:10
DNF Julian Dean (Nzl) Team Garmin-Cervelo
DNF Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Michele Merlo (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia

GC after Stage 2

1. Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 6:59:12
2. Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 0:04
3. Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:06
4. Elia Favilli (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
5. Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems-Accent 0:10
6. Manuel Belletti (Ita) Colnago-CSF Inox
7. Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
8. Diego Milán Jiménez (Esp) Caja Rural
9. Andrea Grendene (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis
10. Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
11. Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team
12. Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
13. Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
14. Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Andalucia Caja Granada
15. Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
16. Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
17. Eric Baumann (Ger) Team Netapp
18. Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
19. Rubén Martinez (Esp) Caja Rural
20. Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
21. Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
22. Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
23. Manuel Ortega Ocana (Esp) Andalucia Caja Granada
24. Jesús Del Nero Montes (Esp) Team Netapp
25. Denys Kostyuk (Ukr) Lampre-ISD
26. Egoitz Garcia Echeguibel (Esp) Caja Rural
27. Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1-Sanofi Aventis
28. Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
29. Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
30. Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
31. Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
32. Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
33. Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems-Accent
34. Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
35. Anthony Roux (Fra) FDJ
36. Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
37. Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
38. Sacha Modolo (Ita) Colnago-CSF Inox
39. Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
40. Rubén Reig Conejero (Esp) Caja Rural
41. Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-ISD
42. Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
43. Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
44. Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
45. Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada
46. Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
47. Sergio Lagana (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
48. Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
49. Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
50. Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre-ISD
51. Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems-Accent
52. Svein Tuft (Can) Team SpiderTech Powered By C10
53. Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
54. Damiano Margutti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
55. Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
56. Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
57. Rubens Bertogliati (Sui) Team Type 1-Sanofi Aventis
58. Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
59. Leopold Konig (Cze) Team Netapp
60. Eloy Ruiz Pinto (Esp) Andalucia Caja Granada
61. Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
62. Arturo Mora Ortiz (Esp) Caja Rural
63. Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
64. Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
65. Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
66. Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
67. Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
68. Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1-Sanofi Aventis
69. Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
70. Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
71. Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre-ISD
72. Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
73. Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
74. Arthur Vichot (Fra) FDJ
75. Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
76. Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems-Accent
77. Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
78. Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
79. Ryan Anderson (Can) Team SpiderTech Powered By C10
80. Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
81. Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
82. Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
83. Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
84. Jan Barta (Cze) Team Netapp
85. Lucas Euser (USA) Team SpiderTech Powered By C10
86. Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
87. Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
88. André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
89. Jonathan Patrick McCarty (USA) Team SpiderTech Powered By C10
90. Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
91. Robin Chaigneau (Ned) Skil-Shimano
92. Thomas Bonnin (Fra) Skil-Shimano
93. Rémi Pauriol (Fra) FDJ
94. Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
95. Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1-Sanofi Aventis
96. Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox
97. Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
98. Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
99. Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
100. Adrián Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada
101. Sandy Casar (Fra) FDJ
102. Vicente David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada
103. Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
104. Igor Romero Etxebarria (Esp) Caja Rural
105. Francois Parisien (Can) Team SpiderTech Powered By C10
106. Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
107. Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems-Accent
108. Will Routley (Can) Team SpiderTech Powered By C10
109. Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
110. Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
111. Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini-Neri Sottoli
112. Jure Kocjan (Slo) Team Type 1-Sanofi Aventis
113. Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
114. Enrico Magazzini (Ita) Lampre-ISD
115. Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
116. Angelo Pagani (Ita) Colnago-CSF Inox
117. Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
118. Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
119. Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
120. Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
121. Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
122. Jacobus Venter (Rsa) Veranda’s Willems-Accent
123. Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
124. Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
125. Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano
126. Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
127. Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion-Cafe De Colombia
128. Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
129. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
130. Andrea Noe (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
131. Jeremy Yates (Nzl) Manisaspor Cycling Team
132. Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
133. Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre-ISD
134. Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
135. Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
136. Francis Mourey (Fra) FDJ
137. Bruno Langlois (Can) Team SpiderTech Powered By C10
138. Balint Szeghalmi (Hun) Lampre-ISD 0:24
139. José Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada 0:26
140. Cristiano Benenati (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia 0:30
141. Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
142. Omar Lombardi (Ita) Colnago-CSF Inox
143. Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia
144. Vicente Reynes Mimo (Esp) Omega Pharma-Lotto 0:44
145. Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:46
146. Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo 1:01
147. Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD 1:04
148. Andrea Pasqualon (Ita) Colnago-CSF Inox 1:05
149. Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini-Neri Sottoli 1:07
150. Filippo Baggio (Ita) De Rosa-Ceramica Flaminia 1:08
151. Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada
152. Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 1:26
153. Feng Han (Chn) Skil-Shimano
154. Paolo Locatelli (Ita) Colnago-CSF Inox 1:47
155. Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems-Accent 2:18
156. Yann Huguet (Fra) Skil-Shimano
157. Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 3:06
158. Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 4:07
159. Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor-Vivelo
160. Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 4:10
161. Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 4:20
162. Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 4:36
163. Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
164. Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
165. Timon Seubert (Ger) Team Netapp 6:20





Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.