Featured Stories

Giro d’Italia Stage 7 Full Results + PHOTOS – Ewan Wins, Woods 55th, Dempsey on Board

by pedalmag.com

Caleb Ewan wins Stage 7  ©  Cor Vos
May 12, 2017 (Alberobello, Italy) – Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott finally topped the field taking the bunch sprint victory in the 224km Stage 7 from Castroviillari to Alberobello with Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors in second and Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe in third.  Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac finished 55th with the same time as Ewan and remains in 22nd overall. Cycling fan and actor, Patrick Dempsey of Grey’s Anatomy fame, visited the Giro sporting his own version of the maglia rosa.

Caleb Ewan wins Stage 7  ©  Cor Vos
Michael Woods  ©  Cor Vos
Patrick Dempsey  ©  Cor Vos
Giro D’Italia 2017 stage 7

Patrick Dempsey with fans  ©  Cor Vos

Giro D’Italia 2017 stage 7
Giro DÕItalia 2017 stage 7

Results

1. Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 5:35:18
2. Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
3. Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
4. André Greipel (Ger) Lotto Soudal
5. Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
6. Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
7. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 00:02
8. Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
9. Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
10. Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
11. Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
12. Geraint Thomas (Gbr) Team Sky
13. Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
14. Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
15. Adam Yates (Gbr) Orica-Scott
16. Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
17. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
18. Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
19. Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
20. Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
21. Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
22. Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
23. Jose Rojas (Esp) Movistar Team
24. Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
25. Nairo Quintana (Col) Movistar Team
26. François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
27. Andrey Amador (CRc) Movistar Team
28. Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
29. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
30. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
31. Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
32. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
33. Mikel Landa (Esp) Team Sky
34. Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
35. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
36. Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
37. Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
38. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
39. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
40. Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
41. Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
42. Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
43. Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
44. Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
45. Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 00:11
46. Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
47. Chad Haga (USA) Team Sunweb
48. Francisco Ventoso (Esp) BMC Racing Team
49. Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
50. Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
51. Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
52. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
53. Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
54. Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
55. Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
56. Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
57. Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
58. Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team
59. Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
60. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
61. Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
62. José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
63. Jose Herrada (Esp) Movistar Team
64. Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
65. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
66. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
67. Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
68. Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
69. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
70. Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
71. Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
72. Rudy Molard (Fra) FDJ 00:17
73. Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
74. Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
75. Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
76. Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
77. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
78. Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
79. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
80. Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo
81. Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
82. Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
83. José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
84. Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
85. Nathan Haas (Aus) Dimension Data
86. Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
87. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
88. Michal Golas (Pol) Team Sky
89. Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
90. Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
91. Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
92. Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
93. Steve Morabito (Sui) FDJ
94. Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
95. Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
96. Sebastian Henao (Col) Team Sky
97. Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
98. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
99. Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
100. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
101. Igor Anton (Esp) Dimension Data
102. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
103. Cristian Rodriguez (Esp) Wilier Triestina
104. Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
105. Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
106. Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
107. Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
108. Ángel Vicioso (Esp) Katusha-Alpecin
109. Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 00:29
110. Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott
111. Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
112. Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 00:32
113. Victor De La Parte (Esp) Movistar Team
114. Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
115. Winner Anacona (Col) Movistar Team
116. Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
117. Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
118. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
119. Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
120. Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
121. Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
122. Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
123. Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
124. Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
125. Jérémy Roy (Fra) FDJ
126. Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
127. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
128. Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
129. Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
130. Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
131. Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 00:46
132. Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 01:09
133. Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 01:15
134. William Bonnet (Fra) FDJ
135. Sébastien Reichenbach (Sui) FDJ
136. Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
137. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 01:32
138. Pello Bilbao (Esp) Astana Pro Team
139. Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
140. Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
141. Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
142. Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
143. Hugh Carthy (Gbr) Cannondale-Drapac
144. Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 00:02
145. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 01:42
146. Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
147. Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
148. Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 02:05
149. Diego Rosa (Ita) Team Sky
150. Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
151. Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina
152. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
153. Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
154. Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
155. Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
156. Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
157. Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
158. Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team
159. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
160. Philip Deignan (Irl) Team Sky
161. Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
162. Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
163. Ruben Plaza (Esp) Orica-Scott
164. Alberto Losada (Esp) Katusha-Alpecin
165. Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
166. Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
167. Jesus Hernandez (Esp) Trek-Segafredo
168. Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
169. Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 02:34
170. Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 02:39
171. Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 02:43
172. Omar Fraile (Esp) Dimension Data 02:44
173. Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 02:46
174. Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 02:58
175. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
176. Carlos Verona (Esp) Orica-Scott 03:07
177. Svein Tuft (Can) Orica-Scott 03:10
178. Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
179. Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 03:41
180. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 03:46
181. Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
182. Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
183. Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 05:17
184. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
185. Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
186. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 06:39
187. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
188. Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 07:39
189. Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
190. Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
191. Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 07:45

GC after Stage 7

1. Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 33:56:07
2. Geraint Thomas (Gbr) Team Sky 00:06
3. Adam Yates (Gbr) Orica-Scott 00:10
4. Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
5. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
6. Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
7. Nairo Quintana (Col) Movistar Team
8. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
9. Andrey Amador (CRc) Movistar Team
10. Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
11. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
12. Mikel Landa (Esp) Team Sky
13. Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
14. Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 00:14
15. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 00:23
16. Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
17. Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 00:46
18. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 01:03
19. Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 01:18
20. Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 01:32
21. Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 01:34
22. Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 01:36
23. Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 01:52
24. Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 02:10
25. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 02:25
26. Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 03:38
27. Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 03:39
28. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 03:48
29. Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 04:30
30. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 04:46
31. Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 05:12
32. Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team 05:18
33. Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 05:40
34. Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 05:44
35. Winner Anacona (Col) Movistar Team 06:00
36. Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 06:29
37. Jose Herrada (Esp) Movistar Team 06:32
38. Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 07:18
39. Sébastien Reichenbach (Sui) FDJ 07:23
40. Cristian Rodriguez (Esp) Wilier Triestina 07:47
41. Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 08:47
42. Rudy Molard (Fra) FDJ 09:07
43. Steve Morabito (Sui) FDJ 09:24
44. Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 10:19
45. Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 10:35
46. Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
47. Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 11:12
48. Jose Rojas (Esp) Movistar Team 12:03
49. Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 12:05
50. Sebastian Henao (Col) Team Sky 12:25
51. Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 12:30
52. Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 12:40
53. Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 14:16
54. Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 14:22
55. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 14:23
56. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 14:27
57. François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 14:47
58. José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 14:56
59. Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 14:57
60. Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 15:37
61. Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 15:41
62. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 15:48
63. Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 16:20
64. Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 16:34
65. Diego Rosa (Ita) Team Sky 16:36
66. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 17:01
67. Philip Deignan (Irl) Team Sky 17:26
68. Chad Haga (USA) Team Sunweb 17:35
69. Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team 18:10
70. Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 18:15
71. Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 18:27
72. Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 18:34
73. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 18:45
74. Pello Bilbao (Esp) Astana Pro Team 18:49
75. Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 18:52
76. Ruben Plaza (Esp) Orica-Scott 18:59
77. Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 19:10
78. Francisco Ventoso (Esp) BMC Racing Team 19:46
79. Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 19:52
80. Igor Anton (Esp) Dimension Data 20:25
81. Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 20:34
82. Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 20:52
83. Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20:58
84. Jérémy Roy (Fra) FDJ 21:09
85. Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 21:34
86. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 22:38
87. Hugh Carthy (Gbr) Cannondale-Drapac 24:20
88. José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 24:42
89. Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 24:52
90. Carlos Verona (Esp) Orica-Scott 25:06
91. Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 26:13
92. Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 26:45
93. Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 26:48
94. Omar Fraile (Esp) Dimension Data 26:52
95. Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 26:56
96. Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 27:08
97. Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 27:30
98. Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 27:36
99. Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 28:12
100. Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 28:23
101. Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 28:30
102. Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 28:32
103. Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 28:36
104. Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 28:42
105. Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 28:59
106. Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 29:05
107. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 29:14
108. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 29:22
109. Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 29:25
110. Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 29:31
111. Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 30:07
112. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 30:11
113. Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 30:29
114. Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 30:32
115. Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 30:33
116. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 30:38
117. Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 31:14
118. Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 31:15
119. Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 31:20
120. Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 31:24
121. Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 32:19
122. Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 32:37
123. Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 32:47
124. Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 32:54
125. Jesus Hernandez (Esp) Trek-Segafredo 33:21
126. Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 33:39
127. Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 33:44
128. William Bonnet (Fra) FDJ 34:43
129. Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 34:45
130. Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 35:04
131. André Greipel (Ger) Lotto Soudal 35:43
132. Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 35:46
133. Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 35:48
134. Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 35:57
135. Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 36:02
136. Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 36:48
137. Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 36:53
138. Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 36:55
139. Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 36:57
140. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 37:25
141. Michal Golas (Pol) Team Sky 37:31
142. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 37:41
143. Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 39:16
144. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 39:18
145. Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 39:45
146. Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 39:50
147. Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 40:13
148. Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 40:20
149. Svein Tuft (Can) Orica-Scott
150. Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 40:24
151. Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 41:27
152. Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 41:33
153. Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 41:40
154. Ángel Vicioso (Esp) Katusha-Alpecin 41:47
155. Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 42:24
156. Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 42:27
157. Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 42:40
158. Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 42:43
159. Nathan Haas (Aus) Dimension Data 42:47
160. Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 43:24
161. Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 43:28
162. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 44:00
163. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 44:10
164. Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 44:17
165. Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 44:59
166. Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina 45:26
167. Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 46:13
168. Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 47:14
169. Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
170. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 48:19
171. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 48:59
172. Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 49:02
173. Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 49:06
174. Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 49:59
175. Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 50:42
176. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 51:02
177. Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 52:51
178. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 53:08
179. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 54:29
180. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 54:35
181. Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 55:10
182. Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 55:59
183. Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 56:39
184. Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 58:19
185. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:03:50
186. Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1:04:22
187. Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 1:05:10
188. Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 1:05:24
189. Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 1:06:23
190. Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:08:59
191. Alberto Losada (Esp) Katusha-Alpecin 1:09:51





1 Comments For This Post

  1. Garou, , says:

    I discovered your article. he is beautiful super bravo of you. I would return to see him.

    voyance en ligne gratuite

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.