Featured Stories

Recent Videos

Giro d’Italia Stage 6 Full Results and PHOTOS – Hesjedal 15th

by pedalmag.com
Ryder Hesjedal [P] Cor Vos
May 12, 2016 (Roccaraso, ITA) – Canada’s Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo) battled to 15th on Stage 6 from Ponte to Roccaraso, 157km, the Giro’s first mountain stage, and moved up six spots to 21st overall. Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal soloed in for the victory claiming his first stage win at a grand tour, with Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team in second and Katusha’s Ilnur Zakarin (Rus) Team in third. Still in pink is Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin who had a strong day at the office finishing 4th on the stage.

Tim Wellens [P] Cor Vos
Fuglsang, Zakarin and Dumoulin [P] Cor Vos
Tom Dumoulin [P] Cor Vos
Landa and Nibali [P] Cor Vos
Majka [P] Cor Vos
Wellens CORVOS_00026580-019

Results

1. Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 4:40:05
2. Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 01:19
3. Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
4. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 01:22
5. Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 01:24
6. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
7. Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 01:29
8. Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling 01:33
9. Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team
10. Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 01:36
11. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
12. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo 01:39
13. Bob Jungels (Lux) Etixx-Quick-Step 01:41
14. Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 01:43
15. Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
16. Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data
17. Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
18. Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
19. Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
20. Andrey Amador (CRc) Movistar Team
21. Rein Taaramae (Est) Team Katusha
22. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
23. Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
24. Mikel Nieve (Esp) Team Sky 01:51
25. Carlos Verona (Esp) Etixx-Quick-Step 01:57
26. Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
27. Nicolas Roche (Irl) Team Sky 02:00
28. Gianluca Brambilla (Ita) Etixx-Quick-Step 02:12
29. David De La Cruz (Esp) Etixx-Quick-Step 02:16
30. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
31. Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
32. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
33. Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
34. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 02:28
35. Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
36. Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 02:48
37. Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff Team 02:52
38. Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 02:58
39. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
40. Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
41. Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling 03:30
42. David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 03:36
43. Sebastian Henao (Col) Team Sky 03:37
44. Egor Silin (Rus) Team Katusha 03:51
45. Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
46. Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
47. Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
48. Alessandro Bisolti (Ita) Nippo-Vini Fantini 04:03
49. Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling
50. Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 04:10
51. Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
52. Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
53. Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida 04:12
54. Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
55. Ruben Plaza (Esp) Orica-GreenEdge
56. Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 04:23
57. Javier Moreno (Esp) Movistar Team 04:43
58. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 04:47
59. Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
60. Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
61. Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 05:24
62. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 05:44
63. Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 05:49
64. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
65. Ian Boswell (USA) Team Sky
66. Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 06:39
67. Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
68. José Herrada (Esp) Movistar Team 06:45
69. Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast 06:53
70. Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
71. Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini 10:39
72. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
73. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 12:26
74. Cristian Rodriguez (Esp) Wilier Triestina-Southeast 12:33
75. Jesus Hernandez (Esp) Tinkoff Team
76. Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 12:44
77. Jose Joaquin Rojas (Esp) Movistar Team 12:58
78. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
79. Amets Txurruka (Esp) Orica-GreenEdge
80. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
81. Stefan Kueng (Sui) BMC Racing Team
82. Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick-Step
83. Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling
84. Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
85. Philip Deignan (Irl) Team Sky
86. Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
87. Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 15:05
88. Simone Petilli (Ita) Lampre-Merida
89. Carlos Betancur (Col) Movistar Team
90. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
91. Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
92. Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
93. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
94. Iuri Filosi (Ita) Nippo-Vini Fantini
95. Songezo Jim (Rsa) Dimension Data
96. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
97. Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
98. Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
99. Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal 17:27
100. Fabio Sabatini (Ita) Etixx-Quick-Step 17:30
101. Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
102. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
103. Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
104. Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick-Step
105. André Greipel (Ger) Lotto Soudal
106. Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
107. Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
108. Christian Knees (Ger) Team Sky
109. Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
110. Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
111. Arnaud Courteille (Fra) FDJ
112. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
113. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
114. Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
115. Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
116. Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
117. Johann Van Zyl (Rsa) Dimension Data
118. Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
119. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
120. Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini
121. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
122. Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
123. Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx-Quick-Step
124. Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
125. Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
126. Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling
127. Fabian Cancellara (Sui) Trek-Segafredo
128. Arnaud Demare (Fra) FDJ
129. Mickael Delage (Fra) FDJ
130. Marcel Kittel (Ger) Etixx-Quick-Step
131. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
132. Grega Bole (Slo) Nippo-Vini Fantini
133. Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
134. Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
135. Jay Robert Thomson (Rsa) Dimension Data
136. Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
137. Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
138. Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
139. Olivier Le Gac (Fra) FDJ
140. Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
141. Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
142. Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina-Southeast
143. Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
144. Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
145. Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
146. Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini
147. Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
148. Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
149. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
150. Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
151. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
152. Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
153. Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
154. Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
155. Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
156. Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
157. Jaco Venter (Rsa) Dimension Data
158. Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
159. Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
160. Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
161. Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
162. Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
163. Sam Bewley (Nzl) Orica-GreenEdge
164. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
165. Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
166. Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
167. Matej Mohoric (Slo) Lampre-Merida
168. Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
169. Elia Viviani (Ita) Team Sky
170. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
171. Genki Yamamoto (Jpn) Nippo-Vini Fantini
172. Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
173. Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
174. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
175. Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
176. Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
177. Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
178. Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
179. Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
180. Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo-Vini Fantini 19:25
181. Marc Sarreau (Fra) FDJ
182. Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo 19:27
183. Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
184. Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
185. Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
186. Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 20:47
187. Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
188. Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
189. Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
190. Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
191. Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
192. Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
193. Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 25:59

GC after Stage 6
1. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 24:22:15
2. Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 00:26
3. Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 00:28
4. Bob Jungels (Lux) Etixx-Quick-Step 00:35
5. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 00:38
6. Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 00:41
7. Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
8. Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 00:44
9. Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 00:47
10. Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 00:49
11. Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling 00:51
12. Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team 00:56
13. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
14. Rein Taaramae (Est) Team Katusha 01:06
15. Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 01:08
16. Andrey Amador (CRc) Movistar Team 01:11
17. Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 01:13
18. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo 01:14
19. Nicolas Roche (Irl) Team Sky 01:15
20. Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 01:21
21. Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo 01:38
22. Gianluca Brambilla (Ita) Etixx-Quick-Step 01:47
23. Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling 01:51
24. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 01:59
25. David De La Cruz (Esp) Etixx-Quick-Step 02:12
26. Carlos Verona (Esp) Etixx-Quick-Step 02:18
27. Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 02:42
28. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 02:44
29. Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 02:49
30. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 03:13
31. Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling 03:16
32. Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff Team 03:37
33. Sebastian Henao (Col) Team Sky 03:49
34. Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 03:53
35. Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
36. Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 03:57
37. Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling 04:39
38. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 04:40
39. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 05:00
40. Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida 05:01
41. Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 05:02
42. Mikel Nieve (Esp) Team Sky 06:02
43. Egor Silin (Rus) Team Katusha 06:17
44. Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast 06:49
45. Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 06:51
46. Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 07:54
47. Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 08:23
48. Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 08:59
49. Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team 09:03
50. Ian Boswell (USA) Team Sky 10:53
51. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 11:06
52. Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 11:22
53. Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling 12:38
54. Stefan Kueng (Sui) BMC Racing Team 13:18
55. Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 13:38
56. Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling 13:54
57. Ruben Plaza (Esp) Orica-GreenEdge 14:09
58. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 14:10
59. David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 14:49
60. Alessandro Bisolti (Ita) Nippo-Vini Fantini 14:57
61. Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge 15:22
62. Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha 15:25
63. Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 15:31
64. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
65. Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 15:47
66. Carlos Betancur (Col) Movistar Team 15:54
67. Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 16:15
68. Jose Joaquin Rojas (Esp) Movistar Team 17:11
69. Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team 17:24
70. Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 17:39
71. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 17:41
72. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 17:43
73. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 18:05
74. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 18:08
75. Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick-Step 18:09
76. Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 18:49
77. Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini 18:50
78. Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge 18:53
79. Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast 19:00
80. Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick-Step 19:17
81. Arnaud Demare (Fra) FDJ 19:29
82. Philip Deignan (Irl) Team Sky 19:40
83. Javier Moreno (Esp) Movistar Team 19:43
84. Amets Txurruka (Esp) Orica-GreenEdge 19:59
85. Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 20:10
86. Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 20:14
87. Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 20:17
88. Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 20:22
89. Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast 20:28
90. André Greipel (Ger) Lotto Soudal 20:41
91. Simone Petilli (Ita) Lampre-Merida 20:56
92. Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling 21:32
93. Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 21:52
94. Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling 22:50
95. Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 22:51
96. Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 22:58
97. Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo 23:13
98. Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast 23:18
99. Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo 23:50
100. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 24:05
101. Christian Knees (Ger) Team Sky 24:39
102. Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 24:40
103. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 24:45
104. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 24:56
105. Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 24:57
106. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 25:13
107. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 25:15
108. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 25:19
109. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 25:37
110. Jesus Hernandez (Esp) Tinkoff Team 25:40
111. Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast 25:45
112. José Herrada (Esp) Movistar Team 25:57
113. Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team 26:05
114. Matej Mohoric (Slo) Lampre-Merida 26:10
115. Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 26:18
116. Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 26:32
117. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 26:37
118. Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 26:41
119. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 26:46
120. Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 26:51
121. Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 27:14
122. Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast 27:30
123. Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 27:44
124. Marcel Kittel (Ger) Etixx-Quick-Step 28:02
125. Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling 28:38
126. Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 28:50
127. Cristian Rodriguez (Esp) Wilier Triestina-Southeast 28:57
128. Fabio Sabatini (Ita) Etixx-Quick-Step
129. Johann Van Zyl (Rsa) Dimension Data 29:14
130. Jaco Venter (Rsa) Dimension Data 29:18
131. Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 30:04
132. Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 30:30
133. Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini 30:42
134. Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 30:43
135. Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 31:00
136. Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 31:01
137. Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 31:09
138. Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 31:26
139. Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
140. Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 31:34
141. Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 31:41
142. Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal 31:51
143. Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 31:58
144. Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 32:12
145. Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 32:42
146. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 32:54
147. Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 32:59
148. Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo 33:12
149. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 33:35
150. Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo 33:43
151. Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo-Vini Fantini 34:00
152. Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 34:01
153. Elia Viviani (Ita) Team Sky 34:03
154. Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 34:24
155. Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 34:52
156. Olivier Le Gac (Fra) FDJ 34:56
157. Arnaud Courteille (Fra) FDJ 35:06
158. Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 35:28
159. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 35:45
160. Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
161. Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 35:47
162. Mickael Delage (Fra) FDJ 35:51
163. Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx-Quick-Step 35:53
164. Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 36:16
165. Songezo Jim (Rsa) Dimension Data 36:25
166. Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 36:34
167. Fabian Cancellara (Sui) Trek-Segafredo 37:13
168. Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 38:59
169. Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 40:31
170. Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo 40:44
171. Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina-Southeast 41:07
172. Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 42:24
173. Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 42:39
174. Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo 42:40
175. Iuri Filosi (Ita) Nippo-Vini Fantini 43:02
176. Sam Bewley (Nzl) Orica-GreenEdge 43:03
177. Marc Sarreau (Fra) FDJ 43:17
178. Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini 43:28
179. Jay Robert Thomson (Rsa) Dimension Data 43:34
180. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 44:23
181. Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 44:50
182. Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 44:51
183. Genki Yamamoto (Jpn) Nippo-Vini Fantini 45:17
184. Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 46:13
185. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 46:38
186. Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 46:56
187. Grega Bole (Slo) Nippo-Vini Fantini 47:05
188. Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo-Vini Fantini 47:06
189. Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo 51:32
190. Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 51:34
191. Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 55:52
192. Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 1:00:02
193. Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 1:02:37





Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.