Featured Stories

Recent Videos

Giro d’Italia Stage 4 Full Results – Ulissi Wins

by pedalmag.com
Diego Ulissi [P] Cor Vos
May 10, 2016 (Praia a Mare, Italy) – Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida took the win on Stage 4 from Catanzaro to Praia a Mare, 200km, getting away with 10km to go as he held off  the charging pack led by Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin in second who reclaimed the pink leader’s jersey. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo was third on the stage. Ulissi moves into third overall behind Bob Jungels (Lux) Etixx-Quick-Step in second. Canada’s Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo) now sits 28th overall

Results

1. Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 4:46:51
2. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 00:05
3. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
4. Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 00:06
5. Gianluca Brambilla (Ita) Etixx-Quick-Step
6. Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
7. Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
8. Matteo Busato (Ita) Southeast-Venezuela
9. Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge
10. Nicolas Roche (Irl) Team Sky
11. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
12. Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team
13. Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
14. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
15. Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
16. Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale Pro Cycling
17. Rein Taaramae (Est) Team Katusha
18. Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
19. Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
20. Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky
21. Bob Jungels (Lux) Etixx-Quick-Step
22. Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
23. Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
24. Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
25. David Lopez Garcia (Esp) Team Sky
26. Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
27. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 00:42
28. Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team
29. Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
30. Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 00:43
31. David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx-Quick-Step
32. Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
33. Carlos Verona Quintanilla (Esp) Etixx-Quick-Step
34. Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
35. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
36. Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
37. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
38. Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff Team
39. Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
40. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
41. Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data
42. Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
43. Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
44. Ian Boswell (USA) Team Sky
45. Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
46. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
47. Egor Silin (Rus) Team Katusha
48. Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
49. Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge 01:08
50. Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
51. Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
52. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 01:11
53. Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick-Step
54. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
55. Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
56. Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
57. Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling
58. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
59. Philip Deignan (Irl) Team Sky
60. Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
61. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
62. Stefan Kueng (Sui) BMC Racing Team
63. Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
64. Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
65. Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling 01:35
66. Alessandro Bisolti (Ita) Nippo-Vini Fantini 01:45
67. Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
68. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 01:59
69. Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 02:11
70. Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick-Step 02:51
71. Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 02:56
72. Arnaud Demare (Fra) FDJ
73. Amets Txurruka (Esp) Orica-GreenEdge
74. Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
75. Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
76. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
77. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
78. Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
79. Simone Petilli (Ita) Lampre-Merida
80. Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
81. Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
82. Manuel Belletti (Ita) Southeast-Venezuela
83. Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
84. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
85. Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 03:07
86. Filippo Pozzato (Ita) Southeast-Venezuela 04:12
87. Jose Joaquin Rojas Gil (Esp) Movistar Team
88. Ruben Plaza Molina (Esp) Orica-GreenEdge
89. Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky
90. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
91. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
92. André Greipel (Ger) Lotto Soudal
93. Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
94. Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
95. Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
96. Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 05:04
97. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 05:18
98. Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
99. Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
100. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
101. Cristian Rodriguez Martin (Esp) Southeast-Venezuela 05:34
102. Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo 06:00
103. Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
104. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
105. Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
106. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
107. Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling
108. Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
109. Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
110. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
111. Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team
112. Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
113. Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling
114. Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
115. Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
116. Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
117. Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
118. Christian Knees (Ger) Team Sky 06:10
119. Daniel Martínez (Col) Southeast-Venezuela 06:47
120. Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
121. Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 08:10
122. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
123. Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
124. Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
125. Johann Van Zyl (Rsa) Dimension Data
126. Matej Mohoric (Slo) Lampre-Merida
127. Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
128. Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
129. Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
131. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
132. Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
133. Liam Bertazzo (Ita) Southeast-Venezuela
134. Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
135. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
136. Olivier Le Gac (Fra) FDJ
137. Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
138. Arnaud Courteille (Fra) FDJ
139. Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
140. Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff Team
141. Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
142. Marcel Kittel (Ger) Etixx-Quick-Step
143. Fabio Sabatini (Ita) Etixx-Quick-Step
144. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
145. Eugert Zhupa (Alb) Southeast-Venezuela
146. Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
147. Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
148. Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini
149. Songezo Jim (Rsa) Dimension Data
150. Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
151. Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
152. José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team
153. Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
154. Jaco Venter (Rsa) Dimension Data
155. Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 09:44
156. Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
157. Fabian Cancellara (Sui) Trek-Segafredo
158. Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 10:16
159. Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo 11:57
160. Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 12:35
161. Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 16:12
162. Elia Viviani (Ita) Team Sky
163. Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
164. Mickael Delage (Fra) FDJ
165. Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
166. Marc Sarreau (Fra) FDJ
167. Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
168. Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
169. Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
170. Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
171. Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx-Quick-Step
172. Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
173. Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
174. Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
175. Grega Bole (Slo) Nippo-Vini Fantini
176. Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini
177. Iuri Filosi (Ita) Nippo-Vini Fantini
178. Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo-Vini Fantini
179. Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
180. Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
181. Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data
182. Julen Amezqueta (Esp) Southeast-Venezuela
183. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
184. Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
185. Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
186. Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
187. Sam Bewley (Nzl) Orica-GreenEdge
188. Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
189. Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
190. Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
191. Jay Robert Thomson (Rsa) Dimension Data
192. Jakub Mareczko (Ita) Southeast-Venezuela
193. Primo_ Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
194. Genki Yamamoto (Jpn) Nippo-Vini Fantini
195. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
DNF Alexandre Geniez (Fra) FDJ

GC after Stage 4

1. Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 14:00:09
2. Bob Jungels (Lux) Etixx-Quick-Step 00:20
3. Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
4. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 00:24
5. Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
6. Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 00:26
7. Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 00:31
8. Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 00:35
9. Nicolas Roche (Irl) Team Sky 00:37
10. Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge
11. Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 00:39
12. Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale Pro Cycling 00:40
13. Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team 00:45
14. Rein Taaramae (Est) Team Katusha
15. Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 00:46
16. Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 00:47
17. Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
18. Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 00:50
19. Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 00:52
20. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 00:54
21. Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 00:56
22. Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling 00:57
23. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
24. Gianluca Brambilla (Ita) Etixx-Quick-Step
25. Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 01:05
26. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
27. Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 01:16
28. Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo 01:17
29. David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx-Quick-Step 01:18
30. Matteo Busato (Ita) Southeast-Venezuela
31. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 01:34
32. Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
33. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 01:35
34. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
35. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 01:37
36. Stefan Kueng (Sui) BMC Racing Team 01:42
37. Carlos Verona Quintanilla (Esp) Etixx-Quick-Step 01:43
38. Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha 01:46
39. Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 01:48
40. Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team 01:49
41. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 01:50
42. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 01:52
43. Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff Team 01:55
44. Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 01:58
45. Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida 01:59
46. Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 02:04
47. Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling 02:10
48. Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling 02:19
49. Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 02:33
50. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 02:34
51. Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick-Step 02:43
52. Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge 02:45
53. Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team 03:00
54. Ian Boswell (USA) Team Sky 03:14
55. Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 03:16
56. Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick-Step 03:21
57. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 03:28
58. Egor Silin (Rus) Team Katusha 03:29
59. Arnaud Demare (Fra) FDJ 03:31
60. Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 03:36
61. Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 03:38
62. Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 03:48
63. Simone Petilli (Ita) Lampre-Merida 04:01
64. Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 04:03
65. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 04:07
66. Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 04:09
67. Manuel Belletti (Ita) Southeast-Venezuela 04:24
68. André Greipel (Ger) Lotto Soudal 04:47
69. Philip Deignan (Irl) Team Sky 04:52
70. Jose Joaquin Rojas Gil (Esp) Movistar Team 05:03
71. Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky 05:21
72. Amets Txurruka (Esp) Orica-GreenEdge 05:25
73. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 05:36
74. Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team 05:38
75. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 05:55
76. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 06:05
77. Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 06:17
78. Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling 06:42
79. Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling 06:44
80. Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team 06:45
81. Christian Knees (Ger) Team Sky 06:47
82. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 06:51
83. David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 06:52
84. Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 06:58
85. Filippo Pozzato (Ita) Southeast-Venezuela
86. Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo 07:05
87. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 07:17
88. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 07:18
89. Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo 07:23
90. Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 07:24
91. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 07:25
92. Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 07:30
93. Daniel Martínez (Col) Southeast-Venezuela 07:35
94. Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 07:49
95. Marcel Kittel (Ger) Etixx-Quick-Step 08:02
96. Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 08:05
97. Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling 08:13
98. Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 08:36
99. Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini 08:39
100. Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 08:41
101. Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 08:53
102. Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 08:57
103. Fabio Sabatini (Ita) Etixx-Quick-Step
104. Liam Bertazzo (Ita) Southeast-Venezuela 08:58
105. Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo-Vini Fantini 08:59
106. Alessandro Bisolti (Ita) Nippo-Vini Fantini 09:04
107. Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 09:10
108. Matej Mohoric (Slo) Lampre-Merida 09:12
109. Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 09:20
110. Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 09:28
111. Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 09:35
112. Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 09:38
113. Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling 09:41
114. Eugert Zhupa (Alb) Southeast-Venezuela 09:44
115. Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 09:48
116. Johann Van Zyl (Rsa) Dimension Data 09:54
117. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 09:56
118. Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 10:01
119. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 10:29
120. Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 10:35
121. Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
122. Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 10:43
123. Ruben Plaza Molina (Esp) Orica-GreenEdge 10:49
124. Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 10:52
125. Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 11:00
126. Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff Team 11:17
127. Jaco Venter (Rsa) Dimension Data 11:39
128. Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 11:48
129. Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 12:06
130. Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 12:07
131. Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 12:10
132. Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling 12:30
133. Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 12:35
134. Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 12:38
135. Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 12:39
136. Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 12:42
137. Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo 13:12
138. Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 13:13
139. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 13:15
140. Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 13:16
141. Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo 13:43
142. Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal 13:51
143. Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 14:08
144. Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini 14:22
145. Cristian Rodriguez Martin (Esp) Southeast-Venezuela 14:34
146. Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 14:56
147. Olivier Le Gac (Fra) FDJ 15:01
148. Arnaud Courteille (Fra) FDJ 15:11
149. Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 15:15
150. Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 15:28
151. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 16:05
152. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 16:07
153. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 16:25
154. Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
155. Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 16:27
156. Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx-Quick-Step 16:33
157. Elia Viviani (Ita) Team Sky 16:43
158. José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 16:47
159. Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 16:51
160. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 16:56
161. Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
162. Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 17:08
163. Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 17:14
164. Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
165. Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 17:22
166. Fabian Cancellara (Sui) Trek-Segafredo 17:53
167. Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 17:54
168. Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 18:00
169. Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 18:10
170. Songezo Jim (Rsa) Dimension Data 18:50
171. Mickael Delage (Fra) FDJ 19:04
172. Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 19:15
173. Julen Amezqueta (Esp) Southeast-Venezuela 21:12
174. Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo 22:45
175. Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 22:54
176. Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 22:59
177. Marc Sarreau (Fra) FDJ 23:10
178. Cheng Ji China Team Giant-Alpecin 23:27
179. Jay Robert Thomson (Rsa) Dimension Data 23:34
180. Sam Bewley (Nzl) Orica-GreenEdge 23:43
181. Primo_ Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 23:52
182. Jakub Mareczko (Ita) Southeast-Venezuela 24:04
183. Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 24:18
184. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 24:28
185. Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo 24:34
186. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 24:47
187. Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
188. Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 25:05
189. Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo-Vini Fantini 25:16
190. Genki Yamamoto (Jpn) Nippo-Vini Fantini 25:22
191. Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini 25:28
192. Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 26:06
193. Iuri Filosi (Ita) Nippo-Vini Fantini 26:07
194. Grega Bole (Slo) Nippo-Vini Fantini 27:05
195. Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 31:39





Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.