Featured Stories

Giro d\’Italia – Stage 19 Full Results, Photos – Sastre Again

by pedalmag.com

May 29, 2009 (Vesuvio, Italy) – Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team took his second stage victory winning Stage 19 from Avellino to Vesuvio, 164km with Thursday’s winner Franco Pellizotti (Ita) Liquigas in second and Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes – Farnese Vini in third. Race leader Denis Menchov (Rus) Rabobank is still in charge and looks like he’ll secure the overall victory barring any mshaps on the remaining two stages as the Giro wraps up on Sunday in Rome. Canada’s Michael Barry (Can) Team Columbia-Highroad finished 84th on today’s stage.

Results

1. Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team 4:33:23 (35.993 km/h)
2. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:21
3. Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 0:30
4. Denis Menchov (Rus) Rabobank
5. Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:35
6. Levi Leipheimer (USA) Astana 0:53
7. Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 1:14
8. Serge Pauwels (Bel) Cervelo Test Team 1:15
9. Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
10. Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
11. David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne
12. Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-N.G.C. 1:29
13. Gilberto Simoni (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 1:32
14. Kevin Seeldraeyers (Bel) Quick Step 1:38
15. Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 1:40
16. Lance Armstrong (USA) Astana 1:42
17. Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d’Epargne 1:54
18. Daniel Navarro (Spa) Astana 2:26
19. Mauricio Ardila (Col) Rabobank 2:41
20. Damiano Cunego (Ita) Lampre-N.G.C. 2:44
21. Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 2:51
22. Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia-Highroad 2:57
23. Janez Brajkovic (Slo) Astana
24. Carlos José Ochoa (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
25. Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-N.G.C.
26. Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto
27. Michael Rogers (Aus) Team Columbia-Highroad
28. Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
29. Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
30. Pablo Lastras (Spa) Caisse d’Epargne
31. Thomas Danielson (USA) Garmin-Slipstream 3:35
32. José Luis Rubiera (Spa) Astana 3:47
33. Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank 4:09
34. Evgeny Petrov (Rus) Team Katusha
35. Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 4:29
36. Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
37. Andriy Grivko (Ukr) ISD 4:38
38. Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 4:43
39. Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank 4:53
40. Matthieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom 5:01
41. David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 5:22
42. Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto
43. Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
44. Guillaume le Floch (Fra) BBox Bouygues Telecom 5:39
45. Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia-Highroad 6:16
46. Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 6:25
47. Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 6:32
48. Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
49. Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
50. Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
51. Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 7:19
52. Marco Marzano (Ita) Lampre-N.G.C. 8:03
53. Jason McCartney (USA) Team Saxo Bank 9:04
54. Alessandro Spezialetti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 9:33
55. Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
56. Valerio Agnoli (Ita) Liquigas
57. Jure Golcer (Slo) LPR Brakes-Farnese Vini
58. Kjell Carlström (Fin) Liquigas
59. Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale
60. Blaise Sonnery (Fra) AG2R La Mondiale
61. Leonardo Bertagnolli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
62. Alberto Fernandez (Spa) Fuji-Servetto
63. Dario David Cioni (Ita) ISD
64. Angel Gomez (Spa) Fuji-Servetto
65. Addy Engels (Ned) Quick Step
66. Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
67. Hector Gonzalez (Spa) Fuji-Servetto 9:50
68. Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank 10:22
69. Mathieu Perget (Fra) Caisse d’Epargne
70. John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld
71. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 10:46
72. Andrey Zeits (Kaz) Astana 11:03
73. Gorazd Stangelj (Slo) Liquigas 13:09
74. Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto
75. Simon Gerrans (Aus) Cervelo Test Team
76. Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
77. Thomas Fothen (Ger) Team Milram
78. Mauro Facci (Ita) Quick Step
79. Daniel Lloyd (Gbr) Cervelo Test Team
80. Martin Müller (Ger) Team Milram
81. Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
82. Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
83. Francesco Reda (Ita) Quick Step
84. Michael Barry (Can) Team Columbia-Highroad
85. Philip Deignan (Irl) Cervelo Test Team
86. Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Columbia-Highroad
87. Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
88. Markus Fothen (Ger) Team Milram
89. Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld
90. Dmytro Grabovskyy (Ukr) ISD
91. Morris Possoni (Ita) Team Columbia-Highroad
92. Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
93. Bartosz Huzarski (Pol) ISD
94. Marco Pinotti (Ita) Team Columbia-Highroad
95. Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
96. Steve Morabito (Swi) Astana
97. Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
98. Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
99. Dries Devenyns (Bel) Quick Step
100. Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 15:56
101. Robert Hunter (RSA) Barloworld 17:11
102. Delio Ferandez (Spa) Xacobeo Galicia
103. Manuele Mori (Ita) Lampre-N.G.C.
104. Riccardo Chiarini (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
105. Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank
106. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
107. Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia
108. Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
109. Luca Barla (Ita) Team Milram
110. Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-N.G.C.
111. Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
112. Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
113. Jean-Charles Senac (Fra) AG2R La Mondiale
114. Francesco De Bonis (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
115. Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-N.G.C.
116. Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
117. Michele Scarponi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
118. Anthony Charteau (Fra) Caisse d’Epargne
119. Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia
120. Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
121. Matteo Bono (Ita) Lampre-N.G.C.
122. Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
123. Jonas Ljungblad (Swe) Silence-Lotto
124. Alexander Serov (Rus) Team Katusha
125. Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
126. Robert Forster (Ger) Team Milram
127. Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
128. Diego Caccia (Ita) Barloworld
129. Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
130. Christopher Froome (Gbr) Barloworld
131. Ted King (USA) Cervelo Test Team
132. Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto
133. Ben Swift (Gbr) Team Katusha
134. Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
135. Bram De Groot (Ned) Rabobank
136. Charles Wegelius (Gbr) Silence-Lotto
137. Leonardo Scarselli (Ita) ISD
138. Bart Dockx (Bel) Silence-Lotto
139. Francesco Bellotti (Ita) Barloworld
140. Rubens Bertogliati (Swi) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
141. Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank
142. Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank
143. Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
144. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
145. Ian Stannard (Gbr) ISD
146. Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
147. Félix Cardenas (Col) Barloworld
148. Giovanni Visconti (Ita) ISD
149. Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
150. Björn Schröder (Ger) Team Milram
151. Oscar Gatto (Ita) ISD
152. Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
153. David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream
154. Allan Davis (Aus) Quick Step
155. Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
156. Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
157. Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-N.G.C.
158. Bradley Wiggins (Gbr) Garmin-Slipstream
159. Alessandro Bertolini (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
160. Jeremy Hunt (Gbr) Cervelo Test Team
161. Danny Pate (USA) Garmin-Slipstream
162. Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team
163. Jos Van Emden (Ned) Rabobank
164. Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom
165. Dario Cataldo (Ita) Quick Step 17:55
166. Matteo Montaguti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
167. Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
168. Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom
169. Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
170. Evgeny Sokolov (Rus) BBox Bouygues Telecom 25:54:00
DNF Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo

GC after Stage 19

1. Denis Menchov (Rus) Rabobank 81:13:55
2. Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 0:18
3. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 1:39
4. Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team 2:40
5. Ivan Basso (Ita) Liquigas 3:33
6. Levi Leipheimer (USA) Astana 4:55
7. Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 8:48
8. Michael Rogers (Aus) Team Columbia-Highroad 9:32
9. Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 10:42
10. Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-N.G.C. 11:32
11. David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne 11:54
12. Lance Armstrong (USA) Astana 13:29
13. Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 15:29
14. Kevin Seeldraeyers (Bel) Quick Step 15:42
15. Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 16:24
16. Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 17:53
17. Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia-Highroad 18:37
18. Damiano Cunego (Ita) Lampre-N.G.C. 27:48:00
19. Janez Brajkovic (Slo) Astana 28:00:00
20. Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank 31:10:00
21. Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto 32:15:00
22. Andriy Grivko (Ukr) ISD 38:19:00
23. Gilberto Simoni (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 44:14:00
24. Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia-Highroad 45:10:00
25. Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
26. Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 47:57:00
27. Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank 51:03:00
28. Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 52:55:00
29. Thomas Rohregger (Aut) Team Milram 56:12:00
30. Daniel Navarro (Spa) Astana 58:48:00
31. Carlos José Ochoa (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 59:51:00
32. Michele Scarponi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 1:03:39
33. Serge Pauwels (Bel) Cervelo Test Team 1:06:22
34. Evgeny Petrov (Rus) Team Katusha 1:08:46
35. Andrey Zeits (Kaz) Astana 1:13:49
36. Christopher Froome (Gbr) Barloworld 1:14:41
37. Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 1:17:50
38. Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-N.G.C. 1:22:11
39. Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto 1:23:23
40. Leonardo Bertagnolli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 1:24:05
41. Mauricio Ardila (Col) Rabobank 1:24:31
42. Marco Pinotti (Ita) Team Columbia-Highroad 1:25:37
43. Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 1:26:33
44. Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 1:27:25
45. Pablo Lastras (Spa) Caisse d’Epargne 1:29:42
46. Simon Gerrans (Aus) Cervelo Test Team 1:30:56
47. Dario David Cioni (Ita) ISD 1:31:29
48. Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:31:42
49. Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 1:35:00
50. José Luis Rubiera (Spa) Astana 1:35:05
51. Marco Marzano (Ita) Lampre-N.G.C. 1:36:10
52. Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 1:38:06
53. Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 1:40:01
54. Jure Golcer (Slo) LPR Brakes-Farnese Vini 1:41:17
55. Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 1:42:22
56. Philip Deignan (Irl) Cervelo Test Team 1:49:13
57. Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d’Epargne 1:52:51
58. Dario Cataldo (Ita) Quick Step 1:54:42
59. Francesco Bellotti (Ita) Barloworld 1:55:41
60. Félix Cardenas (Col) Barloworld 2:03:04
61. Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-N.G.C. 2:03:32
62. Valerio Agnoli (Ita) Liquigas 2:04:13
63. Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:05:40
64. Blaise Sonnery (Fra) AG2R La Mondiale 2:07:09
65. Dmytro Grabovskyy (Ukr) ISD 2:07:50
66. Jason McCartney (USA) Team Saxo Bank 2:08:00
67. Nikita Eskov (Rus) Team Katusha 2:10:40
68. Matthieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom 2:10:52
69. Bradley Wiggins (Gbr) Garmin-Slipstream 2:12:40
70. Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-N.G.C. 2:13:14
71. Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:14:19
72. Rubens Bertogliati (Swi) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 2:14:42
73. Alessandro Spezialetti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 2:17:59
74. Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 2:19:56
75. Mathieu Perget (Fra) Caisse d’Epargne 2:20:18
76. John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld 2:21:27
77. Angel Gomez (Spa) Fuji-Servetto 2:23:09
78. Morris Possoni (Ita) Team Columbia-Highroad 2:25:13
79. Francesco De Bonis (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 2:26:16
80. Giovanni Visconti (Ita) ISD 2:28:31
81. Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank 2:30:13
82. Thomas Danielson (USA) Garmin-Slipstream 2:30:25
83. David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 2:32:26
84. Alessandro Bertolini (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 2:36:07
85. Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2:36:20
86. Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale 2:36:21
87. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 2:37:46
88. Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 2:38:20
89. Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Columbia-Highroad 2:39:49
90. Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team 2:41:29
91. Steve Morabito (Swi) Astana 2:44:23
92. Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank 2:44:28
93. Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2:47:03
94. Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom 2:47:16
95. Dries Devenyns (Bel) Quick Step 2:49:20
96. Manuele Mori (Ita) Lampre-N.G.C. 2:49:44
97. Gorazd Stangelj (Slo) Liquigas 2:52:10
98. Hector Gonzalez (Spa) Fuji-Servetto 2:52:11
99. Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step 2:52:44
100. Charles Wegelius (Gbr) Silence-Lotto 2:54:00
101. Mauro Facci (Ita) Quick Step 2:56:38
102. Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 2:56:56
103. Markus Fothen (Ger) Team Milram 2:58:50
104. Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank 3:00:40
105. Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld 3:00:51
106. Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 3:01:11
107. Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 3:02:06
108. Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 3:03:19
109. Anthony Charteau (Fra) Caisse d’Epargne 3:03:55
110. Bartosz Huzarski (Pol) ISD 3:05:03
111. Addy Engels (Ned) Quick Step 3:09:07
112. Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 3:09:25
113. Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld 3:13:01
114. Ted King (USA) Cervelo Test Team 3:13:29
115. Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 3:15:59
116. Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom 3:16:46
117. Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-N.G.C. 3:17:45
118. Daniel Lloyd (Gbr) Cervelo Test Team 3:17:55
119. Matteo Bono (Ita) Lampre-N.G.C. 3:20:04
120. Riccardo Chiarini (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 3:20:20
121. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 3:21:20
122. Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 3:21:29
123. Alexander Serov (Rus) Team Katusha 3:21:54
124. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 3:24:35
125. Allan Davis (Aus) Quick Step 3:24:53
126. Jonas Ljungblad (Swe) Silence-Lotto 3:25:19
127. Delio Ferandez (Spa) Xacobeo Galicia 3:27:14
128. Diego Caccia (Ita) Barloworld 3:27:41
129. Ben Swift (Gbr) Team Katusha 3:28:41
130. Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto 3:30:37
131. Guillaume le Floch (Fra) BBox Bouygues Telecom 3:31:57
132. Michael Barry (Can) Team Columbia-Highroad 3:32:11
133. Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 3:38:22
134. Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank 3:41:20
135. Thomas Fothen (Ger) Team Milram 3:42:16
136. Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank 3:46:12
137. Matteo Montaguti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 3:46:24
138. Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 3:48:31
139. Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 3:50:10
140. Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 3:50:24
141. Serguei Klimov (Rus) Team Katusha 3:50:33
142. Francesco Reda (Ita) Quick Step 3:51:22
143. Luca Barla (Ita) Team Milram 3:53:30
144. Björn Schröder (Ger) Team Milram 3:54:38
145. Robert Hunter (RSA) Barloworld 3:57:05
146. Danny Pate (USA) Garmin-Slipstream 3:57:26
147. Oscar Gatto (Ita) ISD 3:58:04
148. Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia 3:58:07
149. Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 3:59:02
150. Jean-Charles Senac (Fra) AG2R La Mondiale 3:59:41
151. Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank 4:00:15
152. Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom 4:00:38
153. Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:01:34
154. Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 4:03:43
155. Jeremy Hunt (Gbr) Cervelo Test Team 4:04:05
156. Robert Forster (Ger) Team Milram 4:04:26
157. Ian Stannard (Gbr) ISD 4:04:52
158. Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto 4:04:55
159. David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream 4:04:57
160. Leonardo Scarselli (Ita) ISD 4:05:20
161. Bram De Groot (Ned) Rabobank 4:05:41
162. Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 4:07:43
163. Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia 4:12:12
164. Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom 4:14:21
165. Martin Müller (Ger) Team Milram 4:14:58
166. Jos Van Emden (Ned) Rabobank 4:16:15
167. Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 4:18:15
168. Bart Dockx (Bel) Silence-Lotto 4:18:43
169. Alberto Fernandez (Spa) Fuji-Servetto 4:19:05
170. Evgeny Sokolov (Rus) BBox Bouygues Telecom 4:44:17





Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.