Featured Stories

Recent Videos

Giro d\’Italia – Stage 15 Full Results, Photos – Bertagnolli Scores

by pedalmag.com

May 24, 2009 (Faenza, Italy) – Leonardo Bertagnolli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli scored the win on Stage 15 from Forlì to Faenza, 161km, on Sunday with Serge Pauwels (Bel) Cervelo Test Team in second and Marco Pinotti (Ita) Team Columbia – Highroad in 3rd as Denis Menchov (Rus) Rabobank remains in pink.

Results

1. Leonardo Bertagnolli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 4:18:34 (37.359km/h)
2. Serge Pauwels (Bel) Cervelo Test Team 0:54
3. Marco Pinotti (Ita) Team Columbia-Highroad
4. Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank
5. Marco Marzano (Ita) Lampre-N.G.C. 0:56
6. Andriy Grivko (Ukr) ISD 1:27
7. Mauro Facci (Ita) Quick Step 1:49
8. Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 1:51
9. Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
10. Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step 1:56
11. Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia-Highroad
12. Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-N.G.C.
13. David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne
14. Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
15. Michael Rogers (Aus) Team Columbia-Highroad
16. Denis Menchov (Rus) Rabobank
17. Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
18. Ivan Basso (Ita) Liquigas
19. Levi Leipheimer (USA) Astana
20. Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
21. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
22. Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team
23. Daniel Navarro (Spa) Astana
24. Pablo Lastras (Spa) Caisse d’Epargne
25. Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 2:56
26. Lance Armstrong (USA) Astana
27. Damiano Cunego (Ita) Lampre-N.G.C.
28. Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 7:12
29. Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto
30. Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
31. Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
32. Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
33. Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
34. Janez Brajkovic (Slo) Astana
35. Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
36. Alessandro Spezialetti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
37. Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia-Highroad
38. Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
39. Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
40. Hector Gonzalez (Spa) Fuji-Servetto
41. Valerio Agnoli (Ita) Liquigas 7:27
42. Andrey Zeits (Kaz) Astana 17:59
43. Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
44. Thomas Danielson (USA) Garmin-Slipstream
45. Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
46. Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
47. Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
48. Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
49. Dmytro Grabovskyy (Ukr) ISD
50. Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
51. Dario David Cioni (Ita) ISD
52. Philip Deignan (Irl) Cervelo Test Team
53. Kjell Carlström (Fin) Liquigas
54. Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom
55. Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale
56. Gilberto Simoni (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
57. Alessandro Bertolini (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
58. Jason McCartney (USA) Team Saxo Bank
59. Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
60. Guillaume le Floch (Fra) BBox Bouygues Telecom
61. Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-N.G.C.
62. Simon Gerrans (Aus) Cervelo Test Team
63. Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-N.G.C.
64. Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-N.G.C.
65. Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld
66. Mathieu Perget (Fra) Caisse d’Epargne
67. Steve Morabito (Swi) Astana
68. Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-N.G.C.
69. Jure Golcer (Slo) LPR Brakes-Farnese Vini
70. Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas
71. Gorazd Stangelj (Slo) Liquigas
72. Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto
73. Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
74. Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
75. Matteo Montaguti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
76. Riccardo Chiarini (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
77. Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
78. Davide Malacarne (Ita) Quick Step
79. Mauricio Ardila (Col) Rabobank
80. Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
81. Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
82. Allan Davis (Aus) Quick Step
83. Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank 22:48
84. Jean-Charles Senac (Fra) AG2R La Mondiale
85. Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
86. Giovanni Visconti (Ita) ISD
87. Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto
88. Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank
89. Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
90. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
91. Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank
92. Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
93. Manuele Mori (Ita) Lampre-N.G.C.
94. Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
95. Bram De Groot (Ned) Rabobank
96. Luca Barla (Ita) Team Milram
97. Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d’Epargne
98. Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
99. Oscar Gatto (Ita) ISD
100. Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
101. Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
102. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
103. Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
104. Carlos José Ochoa (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
105. Blaise Sonnery (Fra) AG2R La Mondiale
106. Jonas Ljungblad (Swe) Silence-Lotto
107. Leonardo Scarselli (Ita) ISD
108. Morris Possoni (Ita) Team Columbia-Highroad
109. Martin Müller (Ger) Team Milram
110. Anthony Charteau (Fra) Caisse d’Epargne
111. Matteo Bono (Ita) Lampre-N.G.C.
112. Björn Schröder (Ger) Team Milram
113. Dario Cataldo (Ita) Quick Step
114. José Luis Rubiera (Spa) Astana
115. Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini
116. Christopher Froome (GBr) Barloworld
117. Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
118. David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
119. Diego Caccia (Ita) Barloworld
120. Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia
121. Delio Ferandez (Spa) Xacobeo Galicia
122. Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
123. Francesco De Bonis (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
124. Bradley Wiggins (GBr) Garmin-Slipstream
125. Ben Swift (GBr) Team Katusha
126. Ian Stannard (GBr) ISD
127. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
128. Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
129. Rubens Bertogliati (Swi) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
130. Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto
131. John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld
132. Bart Dockx (Bel) Silence-Lotto
133. Evgeny Petrov (Rus) Team Katusha
134. Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia
135. Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Columbia-Highroad
136. Michael Barry (Can) Team Columbia-Highroad
137. Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
138. Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
139. Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
140. Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia
141. Ted King (USA) Cervelo Test Team
142. Matthieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom
143. Mauricio Soler (Col) Barloworld
144. Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom
145. Alexander Serov (Rus) Team Katusha
146. Michele Scarponi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
147. Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
148. Francesco Bellotti (Ita) Barloworld
149. Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank
150. Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
151. Francesco Reda (Ita) Quick Step
152. Jos Van Emden (Ned) Rabobank
153. Dries Devenyns (Bel) Quick Step
154. Addy Engels (Ned) Quick Step
155. Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
156. Robert Hunter (RSA) Barloworld
157. Markus Fothen (Ger) Team Milram
158. Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
159. Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto
160. Robert Forster (Ger) Team Milram
161. Thomas Fothen (Ger) Team Milram
162. Angel Gomez (Spa) Fuji-Servetto
163. Bartosz Huzarski (Pol) ISD
164. David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream
165. Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank
166. Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
167. Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
168. Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team
169. Jeremy Hunt (GBr) Cervelo Test Team
170. Danny Pate (USA) Garmin-Slipstream
171. Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
172. Alberto Fernandez (Spa) Fuji-Servetto
173. Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team
174. Félix Cardenas (Col) Barloworld
175. Evgeny Sokolov (Rus) BBox Bouygues Telecom 25:49
DNF David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
DNF Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto
DNF Iban Mayoz (Spa) Xacobeo Galicia
DNS Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
DNS Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream

GC after Stage 15

1. Denis Menchov (Rus) Rabobank 62:54:23
2. Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 0:34
3. Levi Leipheimer (USA) Astana 0:43
4. Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 2:00
5. Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team 2:52
6. Ivan Basso (Ita) Liquigas 3:03
7. Michael Rogers (Aus) Team Columbia-Highroad 3:05
8. Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-N.G.C. 5:26
9. David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne 6:01
10. Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia-Highroad 6:26
11. Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 6:49
12. Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 7:15
13. Lance Armstrong (USA) Astana 8:28
14. Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 9:00
15. Damiano Cunego (Ita) Lampre-N.G.C. 9:43
16. Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 9:52
17. Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step 11:08
18. Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 14:17
19. Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia-Highroad 14:40
20. Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 17:02
21. Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank 18:09
22. Janez Brajkovic (Slo) Astana 18:14
23. Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank 19:18
24. Francis De Greef (Bel) Silence-Lotto 21:07
25. Leonardo Bertagnolli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 21:16
26. Gilberto Simoni (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 21:20
27. Daniel Navarro (Spa) Astana 21:23
28. Andriy Grivko (Ukr) ISD 23:29
29. Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 23:48
30. Dario David Cioni (Ita) ISD 27:53
31. Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 27:57
32. Michele Scarponi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 29:00
33. Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 30:06
34. Thomas Rohregger (Aut) Team Milram 31:04
35. Marco Pinotti (Ita) Team Columbia-Highroad 34:24
36. Christopher Froome (GBr) Barloworld 34:29
37. Mauricio Soler (Col) Barloworld 35:24
38. Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 40:01
39. Carlos José Ochoa (Ven) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 43:51
40. Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 44:23
41. Pablo Lastras (Spa) Caisse d’Epargne 44:59
42. Andrey Zeits (Kaz) Astana 46:07
43. Marco Marzano (Ita) Lampre-N.G.C. 46:15
44. Evgeny Petrov (Rus) Team Katusha 47:18
45. Simon Gerrans (Aus) Cervelo Test Team 47:38
46. Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 48:39
47. Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 53:08
48. Iker Camano (Spa) Fuji-Servetto 54:19
49. Mauricio Ardila (Col) Rabobank 55:38
50. Serge Pauwels (Bel) Cervelo Test Team 55:44
51. Bradley Wiggins (GBr) Garmin-Slipstream 56:05
52. Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-N.G.C. 56:07
53. Félix Cardenas (Col) Barloworld 56:08
54. Dmytro Grabovskyy (Ukr) ISD 59:56
55. Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 1:01:12
56. Philip Deignan (Irl) Cervelo Test Team 1:02:15
57. José Luis Rubiera (Spa) Astana 1:03:11
58. Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 1:06:16
59. Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 1:06:53
60. Jure Golcer (Slo) LPR Brakes-Farnese Vini 1:06:55
61. Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 1:08:17
62. Dario Cataldo (Ita) Quick Step 1:09:27
63. Blaise Sonnery (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:32
64. Rubens Bertogliati (Swi) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 1:10:30
65. Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 1:13:02
66. Giovanni Visconti (Ita) ISD 1:16:16
67. Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-N.G.C. 1:16:46
68. Valerio Agnoli (Ita) Liquigas 1:17:11
69. Francesco Bellotti (Ita) Barloworld 1:19:05
70. Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 1:19:11
71. Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-N.G.C. 1:20:12
72. Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d’Epargne 1:20:48
73. Nikita Eskov (Rus) Team Katusha 1:20:50
74. Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Columbia-Highroad 1:23:12
75. Francesco De Bonis (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 1:23:26
76. Alessandro Spezialetti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 1:25:30
77. Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 1:27:07
78. John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld 1:29:57
79. Kjell Carlström (Fin) Liquigas 1:30:40
80. Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank 1:31:30
81. Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 1:32:00
82. Thomas Danielson (USA) Garmin-Slipstream 1:34:02
83. Jason McCartney (USA) Team Saxo Bank 1:35:38
84. Matthieu Sprick (Fra) BBox Bouygues Telecom 1:35:42
85. Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom 1:35:52
86. Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto 1:37:25
87. Manuele Mori (Ita) Lampre-N.G.C. 1:39:40
88. Gorazd Stangelj (Slo) Liquigas 1:39:53
89. Morris Possoni (Ita) Team Columbia-Highroad 1:41:07
90. Dries Devenyns (Bel) Quick Step 1:41:12
91. Markus Fothen (Ger) Team Milram 1:43:08
92. Mathieu Perget (Fra) Caisse d’Epargne 1:44:07
93. Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld 1:45:04
94. Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 1:45:18
95. David Lopez Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 1:45:24
96. Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step 1:49:01
97. Angel Gomez (Spa) Fuji-Servetto 1:49:06
98. Hector Gonzalez (Spa) Fuji-Servetto 1:49:20
99. Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:51:09
100. Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 1:53:27
101. Alessandro Bertolini (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli
102. Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank 1:53:53
103. Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom 1:54:35
104. Bartosz Huzarski (Pol) ISD 1:54:53
105. Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team 1:55:46
106. Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld 1:56:24
107. Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank 1:57:06
108. Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 1:58:11
109. Mauro Facci (Ita) Quick Step 1:59:11
110. Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale 2:00:18
111. Alexander Serov (Rus) Team Katusha 2:01:15
112. Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2:02:04
113. Ted King (USA) Cervelo Test Team 2:02:50
114. Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2:03:39
115. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 2:03:56
116. Allan Davis (Aus) Quick Step 2:04:14
117. Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 2:04:45
118. Addy Engels (Ned) Quick Step 2:05:18
119. Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2:06:41
120. Steve Morabito (Swi) Astana 2:07:11
121. Jonas Ljungblad (Swe) Silence-Lotto 2:07:28
122. Ben Swift (GBr) Team Katusha 2:07:30
123. Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-N.G.C. 2:10:45
124. Davide Malacarne (Ita) Quick Step 2:11:08
125. Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team 2:11:18
126. Matteo Bono (Ita) Lampre-N.G.C. 2:12:52
127. Anthony Charteau (Fra) Caisse d’Epargne 2:13:15
128. Pieter Jacobs (Bel) Silence-Lotto 2:14:00
129. Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank 2:20:41
130. Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 2:21:06
131. Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 2:23:47
132. Matteo Montaguti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 2:25:01
133. Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
134. Thomas Fothen (Ger) Team Milram 2:25:39
135. Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 2:27:02
136. Diego Caccia (Ita) Barloworld 2:29:41
137. Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 2:31:54
138. Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 2:32:25
139. Luca Barla (Ita) Team Milram 2:32:51
140. Michael Barry (Can) Team Columbia-Highroad 2:33:20
141. Francesco Reda (Ita) Quick Step 2:34:13
142. Delio Ferandez (Spa) Xacobeo Galicia 2:34:55
143. Robert Hunter (RSA) Barloworld 2:36:26
144. Oscar Gatto (Ita) ISD 2:37:25
145. Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia 2:37:28
146. Riccardo Chiarini (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 2:37:40
147. Guillaume le Floch (Fra) BBox Bouygues Telecom 2:38:45
148. Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 2:39:31
149. Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank 2:39:36
150. Danny Pate (USA) Garmin-Slipstream 2:40:52
151. Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank 2:40:55
152. Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 2:42:25
153. Serguei Klimov (Rus) Team Katusha 2:42:48
154. Bram De Groot (Ned) Rabobank 2:42:58
155. Jeremy Hunt (GBr) Cervelo Test Team 2:43:26
156. Björn Schröder (Ger) Team Milram 2:43:29
157. Robert Forster (Ger) Team Milram 2:43:47
158. Ian Stannard (GBr) ISD 2:44:13
159. Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto 2:44:16
160. Leonardo Scarselli (Ita) ISD 2:44:41
161. Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2:45:18
162. Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 2:47:04
163. Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2:47:12
164. Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom 2:47:15
165. David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream 2:47:25
166. Jean-Charles Senac (Fra) AG2R La Mondiale 2:49:02
167. Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom 2:49:11
168. Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia 2:51:33
169. Jos Van Emden (Ned) Rabobank 2:53:01
170. Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom 2:53:42
171. Martin Müller (Ger) Team Milram 2:55:46
172. Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2:57:04
173. Bart Dockx (Bel) Silence-Lotto 2:58:04
174. Alberto Fernandez (Spa) Fuji-Servetto 3:01:27
175. Evgeny Sokolov (Rus) BBox Bouygues Telecom 3:14:07





Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.