Featured Stories

Canada’s Woods Fab 5th on Stage 6 at Giro d’Italia – Full Results

by pedalmag.com

Michael Woods  ©  Cor Vos
May 11, 2017 (Terme Luigiane, Italy) – Canadian Michael Woods (Cannondale-Drapac) turned heads again with a stellar 5th place finish on the 217km Stage 6 from Reggio Calabria to Terme Luigiane winning the bunch sprint over Adam Yates (Gbr) Orica-Scott and the maglia rosa Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors.

Silvan Dillier (Sui) wins over Jasper Stuyven (Bel)  ©  Cor Vos
Jasper Stuyven (Bel) vs Silvan Dillier (Sui)  ©  Cor Vos
Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team took the win over Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo in second with Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe in third.

“It’s a bittersweet day winning the bunch kick, but I’m so proud of how the team rode. We rode like champions,” tweeted @rusty_woods #Giro100 who is now 21st overall.

Results

1. Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team 4:58:01
2. Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
3. Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:12
4. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 00:26
5. Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 00:39
6. Adam Yates (Gbr) Orica-Scott
7. Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
8. Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
9. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
10. Geraint Thomas (Gbr) Team Sky
11. Nairo Quintana (Col) Movistar Team
12. Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
13. Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
14. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
15. Andrey Amador (CRc) Movistar Team
16. Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
17. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
18. Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
19. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
20. Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
21. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
22. Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
23. Mikel Landa (Esp) Team Sky
24. Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
25. Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
26. Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
27. Rudy Molard (Fra) FDJ
28. Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
29. Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
30. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 00:47
31. Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 00:50
32. Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
33. Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
34. José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 00:56
35. Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
36. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 00:59
37. Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
38. Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
39. Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
40. Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team
41. Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
42. Jose Herrada (Esp) Movistar Team
43. Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 01:03
44. Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
45. Omar Fraile (Esp) Dimension Data
46. Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
47. Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 01:09
48. François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
49. Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 01:12
50. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 01:16
51. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
52. Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
53. Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
54. Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team
55. Pello Bilbao (Esp) Astana Pro Team
56. Steve Morabito (Sui) FDJ
57. Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
58. Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
59. Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
60. Cristian Rodriguez (Esp) Wilier Triestina
61. Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo
62. Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
63. Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 01:26
64. Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
65. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 01:28
66. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 01:35
67. Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 01:37
68. José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
69. Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
70. Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 01:43
71. Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
72. Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 01:53
73. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
74. Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
75. Sébastien Reichenbach (Sui) FDJ 01:57
76. Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
77. Diego Rosa (Ita) Team Sky 01:59
78. Francisco Ventoso (Esp) BMC Racing Team 02:02
79. Jérémy Roy (Fra) FDJ
80. Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 02:08
81. Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 02:16
82. Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 02:22
83. Sebastian Henao (Col) Team Sky 02:24
84. Ruben Plaza (Esp) Orica-Scott
85. Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 02:28
86. Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 02:35
87. Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
88. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
89. Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
90. Winner Anacona (Col) Movistar Team
91. Jose Rojas (Esp) Movistar Team
92. Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 02:39
93. Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 02:42
94. Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
95. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
96. Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
97. Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 02:46
98. Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
99. Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 02:54
100. Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 03:40
101. Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 03:46
102. Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 04:00
103. Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 04:04
104. Svein Tuft (Can) Orica-Scott 04:07
105. Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 04:27
106. Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
107. Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 04:36
108. Philip Deignan (Irl) Team Sky
109. Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 05:04
110. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 05:08
111. Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 05:49
112. Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 05:59
113. Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
114. Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 06:03
115. Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
116. Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
117. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
118. Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
119. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
120. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
121. Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
122. Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
123. Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
124. Carlos Verona (Esp) Orica-Scott
125. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
126. Victor De La Parte (Esp) Movistar Team
127. Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 06:21
128. Chad Haga (USA) Team Sunweb 07:46
129. Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
130. Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 09:48
131. Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
132. Ángel Vicioso (Esp) Katusha-Alpecin
133. Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
134. André Greipel (Ger) Lotto Soudal 10:14
135. Michal Golas (Pol) Team Sky
136. Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
137. Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
138. Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
139. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
140. Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
141. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
142. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
143. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
144. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
145. William Bonnet (Fra) FDJ
146. Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
147. Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
148. Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
149. Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
150. Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
151. Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
152. Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
153. Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
154. Igor Anton (Esp) Dimension Data
155. Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
156. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 13:43
157. Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
158. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
159. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
160. Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
161. Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
162. Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
163. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
164. Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
165. Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
166. Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
167. Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina
168. Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
169. Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
170. Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina
171. Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
172. Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
173. Jesus Hernandez (Esp) Trek-Segafredo
174. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
175. Alberto Losada (Esp) Katusha-Alpecin
176. Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
177. Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
178. Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
179. Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
180. Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
181. Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott
182. Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
183. Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
184. Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
185. Hugh Carthy (Gbr) Cannondale-Drapac
186. Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo
187. Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
188. Nathan Haas (Aus) Dimension Data
189. Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 14:00
190. Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
191. Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe

GC after Stage 6
1. Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 28:20:47
2. Geraint Thomas (Gbr) Team Sky 00:06
3. Adam Yates (Gbr) Orica-Scott 00:10
4. Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
5. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
6. Nairo Quintana (Col) Movistar Team
7. Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
8. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
9. Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
10. Andrey Amador (CRc) Movistar Team
11. Thibaut Pinot (Fra) FDJ
12. Mikel Landa (Esp) Team Sky
13. Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
14. Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 00:14
15. Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 00:23
16. Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
17. Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 00:46
18. Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 00:54
19. Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 01:09
20. Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 01:25
21. Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 01:27
22. Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 01:32
23. Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 01:43
24. Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 02:10
25. Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 02:25
26. Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 03:23
27. Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 03:30
28. Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 03:48
29. Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 04:15
30. Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 04:37
31. Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 04:57
32. Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 05:04
33. Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team 05:09
34. Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 05:29
35. Winner Anacona (Col) Movistar Team 05:30
36. Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 05:31
37. Sébastien Reichenbach (Sui) FDJ 06:10
38. Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 06:20
39. Jose Herrada (Esp) Movistar Team 06:23
40. Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 07:09
41. Cristian Rodriguez (Esp) Wilier Triestina 07:32
42. Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 08:32
43. Rudy Molard (Fra) FDJ 08:52
44. Steve Morabito (Sui) FDJ 09:09
45. Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 10:26
46. Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
47. Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 11:03
48. Jose Rojas (Esp) Movistar Team 11:53
49. Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 12:05
50. Sebastian Henao (Col) Team Sky 12:10
51. Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 12:15
52. Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 12:25
53. Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo
54. Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 12:52
55. Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 14:07
56. Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 14:08
57. Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 14:27
58. Diego Rosa (Ita) Team Sky 14:33
59. François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 14:47
60. José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
61. Philip Deignan (Irl) Team Sky 15:23
62. Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 15:26
63. Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 15:28
64. Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 15:39
65. Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 15:44
66. Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team 16:07
67. Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 16:20
68. Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16:46
69. Ruben Plaza (Esp) Orica-Scott 16:56
70. Pello Bilbao (Esp) Astana Pro Team 17:19
71. Chad Haga (USA) Team Sunweb 17:26
72. Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 17:44
73. Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 17:49
74. Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 17:57
75. Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 18:00
76. Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 18:04
77. Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 18:22
78. Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 18:30
79. Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 19:10
80. Francisco Ventoso (Esp) BMC Racing Team 19:37
81. Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 20:04
82. Igor Anton (Esp) Dimension Data 20:10
83. Jérémy Roy (Fra) FDJ 20:39
84. Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20:43
85. Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 21:36
86. Carlos Verona (Esp) Orica-Scott 22:01
87. Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 22:23
88. Hugh Carthy (Gbr) Cannondale-Drapac 22:50
89. Omar Fraile (Esp) Dimension Data 24:10
90. Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 24:22
91. José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 24:27
92. Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 25:27
93. Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 25:38
94. Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 25:43
95. Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 26:12
96. Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 26:33
97. Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 26:47
98. Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 27:02
99. Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 27:21
100. Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 27:29
101. Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 27:42
102. Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 27:45
103. Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 28:08
104. Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 28:15
105. Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 28:29
106. Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 28:32
107. Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 28:41
108. Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 28:42
109. Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 28:44
110. Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 29:01
111. Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 29:07
112. Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 29:11
113. Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 29:12
114. Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 29:20
115. Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 29:21
116. Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 29:37
117. Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 30:00
118. Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 30:11
119. Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 30:14
120. Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 30:29
121. Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 30:50
122. Jesus Hernandez (Esp) Trek-Segafredo 31:18
123. Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 31:36
124. Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 32:04
125. Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 32:22
126. Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 32:24
127. Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 32:32
128. Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 33:11
129. William Bonnet (Fra) FDJ 33:30
130. Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 33:59
131. Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 34:15
132. Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 34:30
133. Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 35:04
134. Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 35:37
135. André Greipel (Ger) Lotto Soudal 35:45
136. Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 35:55
137. Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 35:57
138. Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 36:39
139. Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 36:53
140. Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 36:55
141. Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 36:57
142. Svein Tuft (Can) Orica-Scott 37:12
143. Michal Golas (Pol) Team Sky 37:16
144. Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 37:32
145. Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 37:33
146. Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 38:03
147. Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 38:48
148. Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 39:50
149. Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
150. Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 40:09
151. Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 40:21
152. Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 40:25
153. Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 40:28
154. Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 40:40
155. Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 41:13
156. Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 41:24
157. Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 41:27
158. Ángel Vicioso (Esp) Katusha-Alpecin 41:32
159. Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 41:57
160. Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 42:22
161. Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 42:25
162. Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 42:27
163. Nathan Haas (Aus) Dimension Data 42:32
164. Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 43:19
165. Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina 43:23
166. Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – Rusvelo 44:17
167. Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 44:29
168. Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 45:34
169. Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 45:47
170. Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina 45:58
171. Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina 46:21
172. Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 46:31
173. Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 47:14
174. Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 47:19
175. Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 47:58
176. Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 48:04
177. Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 48:25
178. Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 48:51
179. Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 48:56
180. Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 50:45
181. Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 51:21
182. Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 51:39
183. Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 53:07
184. Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 57:49
185. Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 58:25
186. Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1:00:38
187. Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 1:01:47
188. Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 1:03:40
189. Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:05:20
190. Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 1:05:56
191. Alberto Losada (Esp) Katusha-Alpecin 1:07:48





Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.