Featured Stories

Recent Videos

12th Annual Giant Bicycles Great L2L MTB Classic – Full Results

report by the Lake to Lake Classic

June 20, 2010 (Port Dalhousie, ON) – The 12th annual Giant Bicycles Great Lake to Lake MTB classic blasted off under beautiful sunny skies in Niagara on Sunday. The 50km citizen’s event boasted nearly 1,000 riders between the Pond to Pond and main event. From the first wave of riders a lead group of twenty formed along the Welland Canal. Defending champ Danny Souter (KHS) and local rider Nathan Chown (Handlebars) were forcing the pace as local SCCC juniors Ben Perry and Brandon Etzl struggled to stay in contact.

Through “mosquito alley” Etzl flatted and Souter and Chown were alone with the first group now splintering. Souter used his mountain bike skills to distance himself from Chown through the “whoope-dee-do’s” as Chown chose to use his cross bike on the day. Souter continued to push the pace on the unusually dry and fast course along Twelve Mile creek and into the town of Port Dalhousie.

Souter repeated the win in a time of 1:48:27 for an average speed of 27.7km per hour. Chown finished over three minutes back, and just five seconds ahead of a hard charging Jamie Wagler of Kitchener. Sixteen year-old Ben Perry of SCCC placed fourth and Master rider Mike McKee of Toronto was fifth.

On the women’s side Erica Botta of Guelph finished first in a time of 2:06:11 ahead of local rider Sara Byers by one minute. Defending champ Carmen Sweet of Oshawa rounded out the podium.

The Great Wolf Lodge Pond to Pond was taken in style by Brady and Tyler Lee who distanced themselves from David Telford of NOTL, with all three under the fifty minute mark.

Pond to Pond results here.

Results

1. Danny Souter (Kitchener, LM19-29) 1:48:27
2. Nathan Chown (St. Catharines, LM30-39) 03:13
3. Jamie Wagler (Kitchener, LM19-29) 03:18
4. Benjamin Perry (St. Catharines, LM15-18) 03:19
5. Michael Mckee (Toronto, LM30-39) 05:45
6. Steve Deboer (St Catharines, LOTEAM4) 05:50
7. Tyler Holtzman (St. Catharines, LM19-29) 06:06
8. Damien Matthews (Welland, LM30-39) 06:42
9. John Roden (West Falls, LM40-49) 07:08
10. Trevor Montague (Mississauga, LM19-29) 07:45
11. Ian Bagg (Guelph, LM15-18) 08:34
12. Aaron Rahim (Mississauga, LM19-29) 09:01
13. Justin Henri (Welland, LM15-18) 09:07
14. Carl Clarke (Burlington, LM40-49) 09:29
15. Alex Mannapso (St. Catharines, LOTEAM4) 09:29
16. Duncan Newman (Toronto, LM50-59) 09:31
17. Gabe Faraone (Toronto, LM40-49) 10:15
18. Stephane Marcotte (Toronto, LM30-39) 11:25
19. Keith Fleury (St Catharines, LOTEAM4) 11:27
20. Rick Landry (Kitchener, LM40-49) 11:28
21. Gord Lemon (Toronto, LM30-39) 11:28
22. Alex Lefebvre (Guelph, LM19-29) 12:13
23. Dan Dakin (St.Catharines, LOTEAM4) 13:16
24. Al Mccullough (St. Catharines, LM50-59) 14:34
25. Dale Srigley (St. Catharines, LM50-59) 14:36
26. Shawn Gower (Hamilton, LM30-39) 15:41
27. Jon Toews (St Catharines, LOTEAM4) 15:55
28. Derek O’Halloran (St. Catharines, LOTEAM4) 15:57
29. Zoltan Pop (Kitchener, LM19-29) 17:13
30. Jacques Bernier (London, LM40-49) 17:33
31. Adam Luffman (St. Catharines, LOTEAM4) 17:36
32. Dan Lefebvre (Oakville, LM40-49) 17:39
33. Erica Bota (Guelph, LF19-29) 17:44…………………….. top woman
34. Sheldon Laidman (Kingston, LM30-39) 18:04
35. Charles Dumas (Hanmer, LM19-29) 18:34
36. Mark Carter (Toronto, LM40-49) 18:45
37. Chris Bryce (Toronto, LM30-39) 18:49
38. Sara Byers (St. Catharines, LF30-39) 18:55…………………second woman
39. Craig Vedova (St. Thomas, LM40-49) 18:55
40. Verndog Vernackt (St. Thomas, LM30-39) 18:56
41. David Freeman (Toronto, LM19-29) 18:57
42. Richard Pruyn (Welland, LM50-59) 19:18
43. Robert Goliasch (St. Catharines, LM30-39) 19:51
44. Steve Karnay (Fonthill, LM40-49) 20:54
45. Malcolm Bow (Guelph, LM50-59) 20:55
46. Greg Andre-Barrett (Oakville, LM50-59) 20:57
47. Kevin Blok (Dundas, LM15-18) 20:57
48. Garnett Abbey (Burlington, LM40-49) 20:58
49. Corey Tkachuk (Toronto, LM40-49) 21:30
50. Robert Lucchetta (Welland, LM40-49) 21:51
51. Jeffery Walton (St. Catharines, LM40-49) 21:56
52. James Fedosov (St Catharines, LM15-18) 22:05
53. Darryl Locke (St Catharines, LM40-49) 22:08
54. Jamie Schuman (Thorold, LM30-39) 22:25
55. Steve Rilett (Grimsby, LM40-49) 22:27
56. Joe Fallon (St Thomas, LM40-49) 22:45
57. Patrick Elliott (St. Catharines, LOTEAM4) 22:52
58. Peter Schatz (St.Catharines, LOTEAM4) 23:06
59. Brad Budgell (Paris, LM19-29) 23:08
60. Emile Cabardos (Hastings, LM15-18) 23:09
61. John Krmencik (St. Catharines, LOTEAM4) 23:13
62. Carmen Sweet (Oshawa, LF30-39) 23:33…………………third woman
63. Mark Koenig (Toronto, LM40-49) 23:35
64. John Bartsch (Tillsonburg, LM30-39) 23:35
65. Louis Cabardos (Hastings, LM50-59) 23:50
66. Brandon Etzl (St. Catharines, LM15-18) 24:01
67. Derek Carreau (Port Colborne, LOTEAM4) 25:12
68. Paul Bottos (Mount Hope, LM40-49) 25:27
69. Scott Nault (St. Catharines, LOTEAM4) 25:57
70. Stephen Dycha (Windsor, LM40-49) 26:11
71. Dan Bouchard (Port Colborne, LOTEAM4) 26:16
72. Pieter Beerepoot (Hamilton, LM19-29) 26:16
73. Paul Carter (Toronto, LM40-49) 26:30
74. Sean Van Dongen (Toronto, LM40-49) 26:32
75. Marua Bottos (Mount Hope, LF40-49) 26:33
76. Tim Lee (Port Colborne, LOTEAM4) 26:32
77. Paul Literovich (St. Catharines, LM30-39) 26:50
78. Wade Smith (Port Robinson, LOTEAM4) 26:50
79. Alan Davis (Port Colborne, LOTEAM4) 26:51
80. Lloyd Smith (Barrie, LM30-39) 27:48
81. Paul Humber (Port Robinson, LOTEAM4) 27:50
82. Guy Samson (Welland, LM40-49) 27:55
83. Neil Burke (Fonthill, LM40-49) 28:11
84. Katlyn Dundas (St. Catharines, LF15-18) 28:58
85. Pascal Robichaud (Welland, LM30-39) 29:39
86. Rafael Olejniczak (Kitchener, LM40-49) 30:06
87. Matt Zdriluk (Beamsville, LM19-29) 30:14
88. Stephen Soo Lum (St. Anns, LM40-49) 30:26
89. Mark Snell (St. Catharines, LM30-39) 30:28
90. Peter Morris (Zephyr, LM30-39) 30:38
91. Joe Saliba (Niagara Falls, LM30-39) 30:43
92. Nelson Parada (Pickering, LM40-49) 31:08
93. Neil Armstrong (Welland, LM40-49) 31:11
94. Pete Gemakas (Waterloo, LM19-29) 31:20
95. Jeff Gibson (Dundas, LM50-59) 31:21
96. Jonny Kearns (Collingwood, LM40-49) 31:25
97. Nick Lepalud (St.Catharines, LM50-59) 31:34
98. Steve Scandlen (Toronto, LM30-39) 31:36
99. Bryan Trembley (Hamilton, LM40-49) 31:49
100. Bojan Ikic (Kitchener, LM40-49) 31:58
101. Aaron Crews (Port Colborne, LM1-14) 32:01
102. Richard Imrie (Stoney Creek, LM30-39) 32:03
103. Don Martin (Brantford, LM50-59) 32:20
104. Kenny Allen (Beamsville, LM19-29) 32:21
105. Andy Jenner (Windsor, LM50-59) 32:43
106. Elliot Galbraith (Oro Station, LM15-18) 32:46
107. Mark Cairns (St. Catharines, LOTEAM4) 32:46
108. Ricardo Roman (Binbrook, LM40-49) 32:48
109. Scott Burgess (St.Catharines, LOTEAM4) 32:47
110. Andrea Bacik (Woodstock, LF40-49) 32:50
111. Bernhard Mitis (St. Catharines, LM30-39) 32:58
112. Tim Sparrow (St.Catharines, LOTEAM4) 33:05
113. Stephen Romanczuk (Mississauga, LM15-18) 33:10
114. Charles Gravely (Toronto, LM40-49) 33:12
115. Krys Tomaszewski (Toronto, LM50-59) 33:22
116. Paul Millar (Toronto, LM40-49) 33:32
117. Matthew Gortson (Scarborough, LM19-29) 33:43
118. Nathan Bottema (Grimsby, LM19-29) 33:45
119. Jason Scanlin (Nobleton, LM19-29) 33:44
120. Gary Swick (Stoney Creek, LM30-39) 33:49
121. Derrick Cho (Toronto, LM40-49) 33:56
122. Steve Clark (Keswick, LM50-59) 33:59
123. Rob Shedden (St. Catharines, LOTEAM4) 34:20
124. Braden Pentland (Hamilton, LM30-39) 34:23
125. Daniel Rich (St. Catharines, LM19-29) 34:25
126. Alistair Dunbar (St.Catharines, LOTEAM4) 34:41
127. Chuck Jamison (Georgetown, LOTEAM4) 34:43
128. Alexander Boehnke (St. Catharines, LM30-39) 35:07
129. Jody Chambers (Baden, LOTEAM4) 35:18
130. Christopher Rowley (Brantford, LM15-18) 35:50
131. Gordon Statham (Niagara On The Lake, LM50-59) 35:53
132. Darryl Srigley (Thorold, LM40-49) 36:14
133. Dereck Bowen (Brantford, LM30-39) 36:18
134. Pete Ross (Hamilton, LM40-49) 36:30
135. Brett Liersch (Hamilton, LM30-39) 36:34
136. Marty Vanderhoek (Toronto, LOTEAM4) 37:00
137. George Badovinac (Kilbride, LM40-49) 37:06
138. Jason Brozovic (Port Robinson, LOTEAM4) 37:06
139. Paul Cameron (Niagara-On-The-Lake, LOTEAM4) 37:10
140. Sam Boyle (St. Catharines, LM19-29) 37:22
141. Brandon Weatherby (Windsor, LM19-29) 37:24
142. Mike Tourond (Waterdown, LM40-49) 37:30
143. Mike Bray (St Catharines, LM40-49) 37:37
144. Michael Galenkamp (St. Catharines, LM40-49) 37:42
145. Allan Rivet (Welland, LM19-29) 38:01
146. Luke Stevenson (Dunnville, LM30-39) 38:14
147. Melinda Davie (Toronto, LFTEAM4) 38:24
148. Mike Lefebvre (Guelph, LM40-49) 38:29
149. Greg Teszner (Welland, LM40-49) 38:30
150. Scott Moerschfelder (Port Colborne, LOTEAM4) 38:31
151. Sara Lee (Welland, LFTEAM4) 38:32
152. Denis Racine (St Catharines, LM50-59) 38:33
153. Ed Van Vliet (Welland, LM30-39) 38:38
154. John Lamey (Toronto, LOTEAM4) 38:41
155. Don Smith (Wainfleet, LM60+) 38:48
156. Brandon Roy (St. Catharines, LM15-18) 38:50
157. Benjamin Head (Oshawa, LM19-29) 38:52
158. Dave Magee (Keswick, LM50-59) 39:55
159. Rudy Gasparelli (Wawa, LM60+) 40:05
160. Craig Noble (Hamilton, LM40-49) 40:12
161. Eldon Loewen (St. Catharines, LM40-49) 40:15
162. Mark Burrows (Niagara Falls, LM40-49) 40:44
163. Michael Slattery (Mississauga, LM50-59) 40:54
164. Jim Waldeck (St.Catharines, LM40-49) 41:05
165. James Horton (St. Catharines, LM40-49) 41:32
166. Mario Granitto (Thorold, LM40-49) 41:32
167. Jamie Madronich (Port Robinson, LOTEAM4) 41:33
168. Thomas Russell (Ravenna, LM40-49) 41:33
169. David Bishop (Kitchener, LM19-29) 42:09
170. Sean Teschke (Cambridge, LM30-39) 42:35
171. Rajmy Sayavong (Grimsby, LM30-39) 42:58
172. Marie Faughnan (Welland, LFTEAM4) 43:00
173. Derek Smith (Dundas, LM15-18) 43:03
174. Tyler Kolodzinski (Cobourg, LM19-29) 43:05
175. Brad Belanger (Toronto, LM30-39) 43:07
176. Bill Stoneman (Caledonia, LM50-59) 43:18
177. Jeffrey Hansen (Toronto, LM30-39) 43:27
178. Eric Vandenberg (Welland, LM19-29) 43:32
179. Glen Jackson (Smithville, LM30-39) 43:44
180. Ben Merritt (Smithville, LM30-39) 43:53
181. Maureen O’Hare-Vedova (St. Thomas, LF40-49) 43:55
182. Lori Davis (Oro Station, LF40-49) 44:00
183. Jeff Owen (Orono, LM40-49) 44:00
184. Michael Comeau (Lynden, LM19-29) 44:21
185. Derek Prezio (Tobermory, LM40-49) 44:22
186. Tyler Charette (Port Colborne, LM19-29) 45:11
187. Margie Waldeck (St. Catharines, LFTEAM4) 45:14
188. Jae Ouellet (Port Colborne, LM19-29) 45:16
189. Bob Schofield (Hamilton, LM60+) 45:31
190. Steve Bray (Dundas, LM40-49) 45:32
191. Murray Wickham (Dundas, LM50-59) 45:35
192. Brian Rankin (St Catharines, LM40-49) 45:53
193. Derek Murrell (Niagara Falls, LM30-39) 45:57
194. Sean Brady (Niagara Falls, LM40-49) 46:00
195. Michael Bottos (Waterdown, LM40-49) 46:01
196. Theodore Smith (Hamilton, LM19-29) 46:09
197. Andy Fish (St Catharines, LM40-49) 46:18
198. Edwin Smith (Hamilton, LM40-49) 46:19
199. Brandon Klassen (St. Catharines, LM15-18) 46:21
200. Gary Mcblain (Smithville, LM30-39) 46:22
201. Aaron Snider (Exeter, LM19-29) 46:23
202. Mark Walton (Ancaster, LM40-49) 46:27
203. David Vanderlaan (Hamilton, LM30-39) 46:28
204. Lee Granitto (Thorold, LM40-49) 46:36
205. Bryon Mazurek (Niagara-On-The-Lake, LOTEAM4) 46:38
206. Peter Soo Lum (Hamilton, LM50-59) 46:41
207. Yvon Caron (Fonthill, LM50-59) 46:41
208. Manuel Rodriguez (Burlington, LM30-39) 46:58
209. Gregory Cherr (Buffalo, LM40-49) 47:04
210. Nickolas Chistoff (Rr#1 Lowbanks, LM50-59) 47:06
211. Christine Line (Burlington, LF30-39) 47:06
212. Jon Riegle (Kitchener, LM30-39) 47:09
213. Robert Fitton (Cambridge, LM40-49) 47:11
214. Matt Adams (Hamilton, LOTEAM4) 47:37
215. Patrick Keuremennen (Waterdown, LM50-59) 47:46
216. Ed Kolodziejski (Stoney Creek, LM60+) 47:48
217. Pamela Bottos (Waterdown, LF40-49) 48:01
218. Chris Barany (Toronto, LM30-39) 48:07
219. Quarrie Drew (Tillsonburg, LM30-39) 48:21
220. Mike Ring (Oshawa, LM40-49) 48:24
221. Luca Gandola (St. Catharines, LM40-49) 48:30
222. Raoul Hunt (Beeton, LM30-39) 48:33
223. Jim Campbell (St. Catharines, LM19-29) 48:36
224. Steve Fera (Grimsby, LM19-29) 49:00
225. Vincent Daigle (Delhi, LM40-49) 49:03
226. Scott Giesbrecht (Springfield, LM30-39) 49:04
227. Jennifer Bouchard (Welland, LFTEAM4) 49:07
228. John Pereira (Milton, LM30-39) 49:08
229. Craig Hoddy (Tottenham, LM30-39) 49:17
230. James Hyland (Bolton, LM30-39) 49:20
231. Clayton Thompson (Tillsonburg, LM15-18) 49:26
232. Stephen Li (Oakville, LM40-49) 49:39
233. Boguslaw Chudyk (St.Catharines, LM40-49) 49:56
234. Ryan Beale (Campbellville, LM30-39) 50:02
235. Mark Constantino (Solon, LM40-49) 50:25
236. Scott Johnston (Toronto, LM40-49) 50:37
237. Chris Braun (St. Catharines, LM30-39) 50:38
238. Barb Szybka (St. Catharines, LF19-29) 50:45
239. Paul Desy (Port Colborne, LM40-49) 50:49
240. Tony Cao (Toronto, LM30-39) 50:55
241. Brad Maybee (St.Catharines, LM15-18) 51:05
242. Mélanie Bernier (London, LF19-29) 51:08
243. Tom Burtnik (St Catharines, LM40-49) 51:27
244. John Holjak (St. Catharines, LM30-39) 51:29
245. Darren Laurat (Ancaster, LM40-49) 51:31
246. Aaron Jones (St. Catharines, LM19-29) 51:37
247. Ron Bowman (St.Catharines, LM50-59) 51:42
248. Ian Fairbairn (Toronto, LM50-59) 51:42
249. George Fedosov (St Catharines, LM50-59) 51:49
250. Paul Lacelle (Port Colborne, LM30-39) 51:51
251. Franco Bachetti (Welland, LM40-49) 51:54
252. Jason Nicks (Fonthill, LM30-39) 51:59
253. Jamie Breau (Stoney Creek, LM30-39) 52:04
254. Taylor Letwin (Fort Erie, LM30-39) 52:47
255. Rob Tiikanen (Pickering, LM19-29) 52:49
256. Cam Macdonald (Toronto, LOTEAM4) 52:53
257. Val Sparro (Port Robinson, LFTEAM4) 52:57
258. Michael Moore (Toronto, LM30-39) 53:08
259. Dennis Rogers (Port Robinson, LOTEAM4) 53:10
260. Chris Clarke (Puslinch, LM60+) 53:15
261. Jose Molina (Welland, LM30-39) 53:19
262. Susan Hutchinson (Ancaster, LF30-39) 53:28
263. Chris Fox (Toronto, LM30-39) 53:29
264. Chad Accursi (Thornhill, LM30-39) 53:40
265. Pete Kistulinec (Charing Cross, LM30-39) 53:45
266. Emil Kessler (Toronto, LM50-59) 53:46
267. Laurie Cameron (St. Catharines, LFTEAM4) 53:47
268. Angela Lin (Toronto, LF30-39) 54:10
269. Christopher Lindley (Grimsby, LM30-39) 54:22
270. Darryl Paul (St. Catharines, LM30-39) 54:35
271. Brian Colton (Georgetown, LOTEAM4) 54:36
272. Allen Polegato (Niagara Falls, LM40-49) 54:40
273. Martin Wilkolaski (Kitchener, LM19-29) 54:47
274. Stephen Collins (Hamilton, LM40-49) 54:56
275. Nicola Bradshaw (St. Catharines, LF40-49) 55:02
276. Stephen Billyard (Welland, LM19-29) 55:02
277. Miro Kuratczyk (Oshawa, LM15-18) 55:14
278. John Vriens (Virgil, LM50-59) 55:13
279. Christopher Hawkswell (Queenston, LM40-49) 55:28
280. John Zurick (Ridgeway, LM40-49) 55:40
281. Thomas Robertson (l, LM15-18) 55:44
282. Taylor Etzl (St. Catharines, LM1-14) 55:52
283. Liz Sanli (St. Catharines, LFTEAM4) 55:54
284. Bruno Bieri (Stoney Creek, LM40-49) 56:05
285. Brad Mckeown (St. Catharines, LM19-29) 56:10
286. Joseph Pruyn (Sherkston, LM50-59) 56:18
287. Peter Presti (Burlington, LM40-49) 56:20
288. Adam Herring (Burford, LM40-49) 56:24
289. John Dahl (St. Catharines, LM40-49) 56:25
290. Tara Colton (Georgetown, LOTEAM4) 56:35
291. Tommy Waldeck (St.Catharines, LM1-14) 56:36
292. Peggy Humber (Port Robinson, LFTEAM4) 56:45
293. Gord Willcocks (Toronto, LM60+) 56:46
294. Ron Crews (Port Colborne, LM40-49) 56:48
295. Dan Ryder (Kitchener, LM30-39) 56:53
296. Carl Ng (Oakville, LOTEAM4) 57:01
297. Trevor Good (Burlington, LM30-39) 57:07
298. Jim Flower (Burlington, LM50-59) 57:11
299. Ray Vachon (Port Colborne, LM30-39) 57:15
300. Adam Westveer (St Catharines, LM19-29) 57:28
301. Dan Moiseff (St. Catharines, LM19-29) 57:30
302. Ruben Henao (St. Catharines, LM19-29) 57:32
303. Kevin Koch (Niagara-On-The-Lake, LOTEAM4) 57:45
304. Debbie Clarke (Burlington, LF50-59) 57:47
305. Matthew Wartman (Fort Erie, LM19-29) 57:50
306. Forbes Morton (Burlington, LM40-49) 58:01
307. Anna Tykoliz (Port Colborne, LF50-59) 58:07
308. Ine Wauben (Dundas, LF40-49) 58:13
309. Greg Fletcher (Hamilton, LM40-49) 58:16
310. Jake Boldt (Aylmer, LM30-39) 58:19
311. Jack Vandenberg (Welland, LM40-49) 58:23
312. Adam Yurkiw (Ajax, LM30-39) 58:42
313. Trevor Hughes (Toronto, LM30-39) 58:57
314. Rob Zych (Hamilton, LM50-59) 59:07
315. Scott Kobryn (Niagara On The Lake, LM40-49) 59:09
316. Shawn Macgillivray (Hamilton, LM19-29) 59:11
317. Franklin Montero (Toronto, LM40-49) 59:19
318. Anh Tuan Nguyen (Windsor, LM19-29) 59:21
319. Steve Roberts (Toronto, LM40-49) 59:21
320. Diane Clement (Rio De Janeiro, LF30-39) 59:32
321. Gary Ladouceur (Bolton, LM50-59) 59:33
322. Brett Adams (Hamilton, LOTEAM4) 59:54
323. Amanda Morley (St. Catharines, LFTEAM4) 59:57
324. Angelo Di Diodato (Paris, LM30-39) 59:59
325. Jared Uramowski (St. Catharines, LM1-14) 1:00:02
326. Matt Dacosta (London, LM19-29) 1:00:02
327. Jon Krawec (Hamilton, LM19-29) 1:00:03
328. Douglas Englisch (Vineland, LM40-49) 1:00:12
329. Stephen Harper (Niagara Falls, LM50-59) 1:00:18
330. David Di Salle (Richmond Hill, LM30-39) 1:00:43
331. Mary Cantwell (Port Robinson, LFTEAM4) 1:00:58
332. Stephen Bishop (Kitchener, LM50-59) 1:01:04
333. Scott Matthews (Collingwood, LM40-49) 1:01:09
334. Scott Lambert (Welland, LM50-59) 1:01:17
335. Vince Angelini (Beamsville, LM30-39) 1:01:20
336. Chilman Allen (Waterdown, LM1-14) 1:01:31
337. Nick Danielck (Toronto, LM50-59) 1:01:31
338. Doug Russell (St. Catharines, LM30-39) 1:01:33
339. Jeff Kielley (Toronto, LM50-59) 1:01:33
340. Ricardo Szobolics (Stcatharines, LM50-59) 1:01:37
341. Craig Larmour (Fonthill, LM40-49) 1:01:41
342. Steven Fletcher (Ancaster, LM40-49) 1:01:44
343. Gordon Bruce (Stouffville, LM40-49) 1:01:56
344. Ivan Kubushesky (Grimsby, LM30-39) 1:02:02
345. Ed Daugavietis (Oakville, LM40-49) 1:02:19
346. Andrew Koch (Niagara-On-The-Lake, LOTEAM4) 1:02:21
347. Adam Heffern (Port Colborne, LM19-29) 1:02:29
348. Chris George (St. Catharines, LM40-49) 1:02:28
349. Gerald Bethlehem (39 Westaway Pl, LM40-49) 1:02:30
350. Jacob Furlan (Hamilton, LM15-18) 1:02:32
351. Ed Farewell (Hamilton, LM50-59) 1:02:33
352. Hayden Truman (Dundas, LM1-14) 1:03:00
353. Chantelle Lauzon (St Thomas, LF19-29) 1:03:07
354. Bob Klimsiak (Georgetown, LOTEAM4) 1:03:14
355. John Cimperman (East Aurora, LM40-49) 1:03:23
356. Nathan Herbert (London, LM19-29) 1:03:32
357. David Walker (Burlington, LM40-49) 1:04:00
358. Jerry Morassutti Morassutti (Hamilton, LOTEAM4) 1:04:01
359. Doug Carter (St Catharines, LM50-59) 1:04:01
360. Felice Di Pietro (Niagara Falls, LM30-39) 1:04:09
361. Dean Fournier (St. Catharines, LM30-39) 1:04:26
362. George Lew (Welland, LM50-59) 1:04:29
363. Randy Burgess (Hamilton, LM30-39) 1:04:30
364. Michael Rogers (Brantford, LM30-39) 1:04:30
365. Mike Di Bacco (Mount Brydges, LM40-49) 1:04:35
366. Clayton Thomas (Mississauga, LM40-49) 1:04:50
367. Richard Wilkolaski (Kitchener, LM50-59) 1:04:53
368. Jesse Gladman (Welland, LM15-18) 1:04:55
369. Steve Tancock (Thorold, LM19-29) 1:05:13
370. Brian Van Helvert (St. Catharines, LM40-49) 1:05:13
371. Ed Skala (St.Cath’S, LM1-14) 1:05:18
372. Alan Kahn (Toronto, LM30-39) 1:05:32
373. Mark Hayes (Brantford, LM40-49) 1:05:47
374. Bruce Hogg (St. Catharines, LM50-59) 1:05:55
375. Ryan Muller (Toronto, LOTEAM4) 1:05:57
376. Todd Morgan (Ridgeville, LM40-49) 1:05:59
377. Stephen Wilson (London, LM40-49) 1:06:10
378. Kevin Herbert (London, LM50-59) 1:06:16
379. Dan D’Amico (Welland, LM19-29) 1:06:23
380. Jeff Allen (Waterdown, LM40-49) 1:06:31
381. Mathew Rynard (London, LM40-49) 1:06:38
382. Patrick Hayes (Brantford, LM40-49) 1:06:40
383. Warren Bodman (St.Catharines, LM40-49) 1:06:47
384. Isabelle Faucher (Toronto, LFTEAM4) 1:06:53
385. Ed Skala (St.Cath’S, LM40-49) 1:06:59
386. Brad Morgan (St. Catharines, LM30-39) 1:07:06
387. Mike Nurse (Toronto, LM50-59) 1:07:15
388. Lucy Defazio (Fonthill, LF50-59) 1:07:22
389. Matt Macarthur (St. Catharines, LM30-39) 1:07:48
390. Todd Bobinski (Thorold, LM30-39) 1:07:51
391. Mike Peso (St. Catharines, LM19-29) 1:07:53
392. Jennifer Hogg (St. Catharines, LF1-14) 1:07:57
393. Ethan Vanderlee (St Catharines, LM1-14) 1:07:58
394. David Kelly (St. Catharines, LM19-29) 1:08:27
395. Ray Mccracken (London, LM40-49) 1:08:36
396. Lina Van Der Wel (Bolton, LF30-39) 1:08:44
397. Wayne Conjaerts (Shanty Bay, LM40-49) 1:09:08
398. Robert Vanderlee (St Catharines, LM40-49) 1:09:11
399. Pat Adams (Hamilton, LOTEAM4) 1:09:13
400. Tim Shannon (Hamilton, LOTEAM4) 1:09:12
401. Gerrit Brons (Grimsby, LM60+) 1:09:14
402. Adrian D’Avirro (St. Catharines, LM19-29) 1:09:23
403. Chris Thom (Georgetown, LOTEAM4) 1:09:32
404. David Chisholm (Waterdown, LM30-39) 1:09:39
405. Ted Johnson (Hamilton, LM40-49) 1:10:02
406. Chris Sheldrake (St Catharines, LM40-49) 1:10:15
407. David Wilson (St. Catharines, LM30-39) 1:10:17
408. Monica Mittl (Hamilton, LF30-39) 1:10:21
409. Ryan Marchant (Baden, LOTEAM4) 1:10:30
410. Kirk Holmes (Burlington, LM40-49) 1:10:34
411. Mike Cable (Burlington, LM40-49) 1:10:34
412. Jesse Richer (St. Catharines, LM19-29) 1:10:38
413. Darren Malley (Burlington, LM30-39) 1:10:39
414. Ray Rosettani (Fort Erie, LM40-49) 1:10:40
415. Charles Mitchell (Hamilton, LM30-39) 1:10:41
416. Roger Leroux (Mississsauga, LM40-49) 1:10:44
417. Sean Blaney (Burlington, LM30-39) 1:10:45
418. Ray Van Osch (Ridgeway, LM60+) 1:10:57
419. Brent Jones (Mississauga, LM40-49) 1:11:02
420. Andy Depner (St. Catharines, LM19-29) 1:11:03
421. Michael Bogar (Thorold, LM40-49) 1:11:24
422. Ron Dick (Hamilton, LM40-49) 1:11:39
423. Ryan Unrau (Niagara Falls, LM15-18) 1:12:05
424. Donovan Martin (Dunnville, LM15-18) 1:12:17
425. John Urie (Flamborough, LM50-59) 1:12:31
426. Corey Bodman (St.Catharines, LM15-18) 1:12:45
427. Jen Smith (Welland, LFTEAM4) 1:12:56
428. Kelly Smith (Welland, LFTEAM4) 1:12:55
429. Wally Tykoliz (Port Colborne, LM50-59) 1:12:55
430. Rebecca Atkinson (Toronto, LFTEAM4) 1:13:06
431. Binh Pham-De Leon (Brampton, LM30-39) 1:13:13
432. Edward Skrobal (Ridgeville, LM50-59) 1:13:34
433. Robin Hogg (St. Catharines, LFTEAM4) 1:13:44
434. Amedeo Buri (Port Colborne, LM40-49) 1:14:18
435. Oliver Hiltebrand (St Catharines, LM30-39) 1:14:18
436. Philip De Roos (St Catharines, LM30-39) 1:14:23
437. Eric Holden (Niagara Falls, LM19-29) 1:14:24
438. Craig Smallman (Ridgeville, LM50-59) 1:14:28
439. Don Gervais (Virgil, LM60+) 1:14:33
440. Bob Grossman (Thornhill, LM30-39) 1:14:36
441. Stephen Oubre (East Aurora, LM40-49) 1:14:39
442. Michael Maywalt (East Aurora, LM40-49) 1:14:40
443. Matthew Johnson (Thorold, LM15-18) 1:15:06
444. Chris Newhouse (Wainfleet, LM19-29) 1:15:08
445. Jay Gallagher (Thorold, LM40-49) 1:15:10
446. Eleanor Bryant (Toronto, LFTEAM4) 1:16:08
447. Justin Laing (St. Catharines, LM19-29) 1:16:15
448. Chase Cook (Wainfleet, LM30-39) 1:16:36
449. Bryant Werner (St. Catharines, LOTEAM4) 1:16:49
450. Mr. Clare Johnson (Lynden, LM60+) 1:17:09
451. Jaylene Shapansky (Caledon, LF30-39) 1:17:16
452. Dean Getty (Tecumseh, LM40-49) 1:17:23
453. Paul Stanbury (Cambridge, LM40-49) 1:17:33
454. Alan Mannell (Welland, LM50-59) 1:17:34
455. Ryan Stitt (Toronto, LOTEAM4) 1:17:37
456. Cecilia Bandler (Kingston, LF30-39) 1:17:50
457. Leahann Macdonald (Thorold, LF19-29) 1:18:08
458. Christopher Dell (Waterloo, LM30-39) 1:18:15
459. Mathew Perry (Toronto, LM1-14) 1:18:25
460. Michael Roche (Brantford, LM40-49) 1:18:28
461. Cyrus Tehrani (Hamilton, LM30-39) 1:18:43
462. Richard White (Ancaster, LM40-49) 1:18:47
463. Brian Head (Oshawa, LM50-59) 1:18:49
464. Andy De Rubes (Hamilton, LM60+) 1:19:22
465. John Macphee (Fonthill, LM50-59) 1:19:23
466. Mark Sobers (Vaughan, LM30-39) 1:19:24
467. Robin Hutchinson (Ancaster, LM40-49) 1:19:32
468. Bao Lam (Kitchener, LM30-39) 1:19:34
469. Natalie Kopp (St. Catharines, LF1-14) 1:19:42
470. Liam Kopp (St. Catharines, LM15-18) 1:19:43
471. Michael Kopp (St. Catharines, LM40-49) 1:19:49
472. Gonzalo Juarez (St. Catharines, LOTEAM4) 1:20:32
473. Bill Stockall (Cambridge, LM40-49) 1:20:41
474. Sara Stanbury (Cambridge, LF15-18) 1:20:48
475. Bruce Elliott (Niagara On The Lake, LM40-49) 1:20:49
476. Tom Burger (Fenwick, LM40-49) 1:20:54
477. Christopher Berven (Ancaster, LM40-49) 1:20:54
478. Brad Sutton (Hamilton, LM30-39) 1:21:06
479. Jordan Lew (Welland, LM19-29) 1:21:28
480. Anthony Koole (St Catharines, LM30-39) 1:21:32
481. Gary Murphy (St Catharines, LM60+) 1:21:32
482. Douglas Bartlett (St.Catharines, LM1-14) 1:21:35
483. Bill Groves (Vineland, LM40-49) 1:21:36
484. Peter Beerepoot (Milverton, LM50-59) 1:21:44
485. Jeff Frid (Dundas, LM30-39) 1:21:48
486. Devin Finnigan (North York, LM19-29) 1:21:49
487. Erik Beerepoot (Hamilton, LM19-29) 1:21:50
488. Taylor Wilson (St. Catharines, LM40-49) 1:21:51
489. Kate Hannah (St. Davids, LF30-39) 1:22:12
490. Joseph Comazzolo (Welland, LM40-49) 1:22:53
491. Jason Lachapelle (St. Catharines, LOTEAM4) 1:22:54
492. Peter Sharpe (St Catharines, LM30-39) 1:22:58
493. Julie Wiggins (Toronto, LFTEAM4) 1:23:11
494. John Vanzella (Stoney Creek, LM50-59) 1:23:12
495. Dirk Koehler (Kitchener, LM40-49) 1:23:19
496. Kelly Petch (St. Catharines, LFTEAM4) 1:23:35
497. Derrick Vanderlely (St. Catharines, LM30-39) 1:23:35
498. Gary Baronette (Hamilton, LM40-49) 1:23:40
499. David Nolf (Markham, LM30-39) 1:23:45
500. Eva Leek (Toronto, LF30-39) 1:24:36
501. Gary Thiessen (Paris, LM50-59) 1:24:47
502. Ben Van Duzen (Hamiltlon, LM30-39) 1:24:56
503. Rob Madronich (King City, LM40-49) 1:25:07
504. Michael Maywalt Jr. (East Aurora, LM1-14) 1:25:10
505. Gerald Hiltz (Clinton, LM60+) 1:25:28
506. Leslie Macumber (Toronto, LF19-29) 1:25:30
507. Matthew Bereczky (St.Catharines, LM1-14) 1:25:31
508. Philip Chan (Toronto, LM40-49) 1:25:36
509. Marvin Dole (St. Catharines, LM40-49) 1:25:39
510. Adam Savage (Baden, LOTEAM4) 1:25:45
511. Dennis Randall (Fort Erie, LM30-39) 1:25:46
512. Colin Ryrie (St. Catharines, LM19-29) 1:25:47
513. Debra Robert (St Catharines, LF50-59) 1:25:52
514. Keith Linton (Orono, LM40-49) 1:26:09
515. Carl Vaucer (Toronto, LM30-39) 1:26:10
516. Dare Zimmerman (Burlington, LM40-49) 1:26:46
517. Fred Conte (Welland, LM40-49) 1:27:02
518. Tim Beckett (Kitchener, LM40-49) 1:27:16
519. Mike Burtch (Beamsville, LM19-29) 1:27:17
520. Mike Shaw (Stoney Creek, LM50-59) 1:27:25
521. Dan Newhouse (Wainfleet, LM30-39) 1:27:29
522. Wendy Ditomaso (Hamilton, LF50-59) 1:27:32
523. Leonard Chan (Waterdown, LM30-39) 1:27:46
524. Philip Dowell (Beamsville, LM50-59) 1:28:11
525. Rod Leclair (Welland, LM40-49) 1:28:12
526. Wayne Somerville (Portcolborne, LM50-59) 1:28:29
527. Jeff Ferrell (Brantford, LM40-49) 1:28:33
528. Marian Ferenc (London, LM40-49) 1:28:46
529. Sawyer Oubre (East Aurora, LM1-14) 1:29:08
530. Ron Vandermolen (St. Catharines, LM40-49) 1:29:15
531. Daniel Ediger (Virgil, LM19-29) 1:29:23
532. David Dirisio (Niagara Falls, LM19-29) 1:29:25
533. Steve Johnson (Baden, LOTEAM4) 1:29:44
534. John Manojlovich (Burlington, LM50-59) 1:29:45
535. Ted Durrant (London, LM50-59) 1:29:59
536. Patricia Crosscombe (Ottawa, LF50-59) 1:30:05
537. Fraser Davidson (Port Perry, LM1-14) 1:30:47
538. Scotty Lumb (Aylmer, LM15-18) 1:31:03
539. Peter Foebel (Port Colborne, LM60+) 1:31:26
540. Ian Leppert (Burlington, LM40-49) 1:31:37
541. Steven Smith (Dundas, LM30-39) 1:31:38
542. Andrew Thompson (Burlington, LM50-59) 1:32:32
543. Gareth Nelmes (Whitby, LM30-39) 1:32:39
544. Blair Burgess (St. Catharines, LM40-49) 1:33:05
545. Carla Wilson (Mississauga, LF50-59) 1:33:14
546. Ron Faucher (Belleville, LM40-49) 1:33:21
547. David Werezak (Waterloo, LM40-49) 1:33:28
548. Philip Guy (St.Catharines, LM40-49) 1:33:31
549. Isaiah Galbraith (Oro Station, LM1-14) 1:33:32
550. Ralph Ditomaso (Hamilton, LM50-59) 1:33:50
551. Kevin Airgid (Tecumseh, LM30-39) 1:34:11
552. Kathy Smith (St. Catharines, LFTEAM4) 1:35:09
553. Chris Sparrow (Fonthill, LM15-18) 1:35:22
554. Nick Conte (Welland, LM40-49) 1:35:24
555. Tom Neale (Welland, LM19-29) 1:35:59
556. Greg Szlachetka (Binbrook, LM30-39) 1:36:01
557. Tim Million (Cambridge, LM30-39) 1:36:13
558. Mark Urie (Smithville, LM19-29) 1:36:27
559. Becky Deloughery (St. Catharines, LFTEAM4) 1:36:45
560. Daryl Deline (St Catharines, LM40-49) 1:37:20
561. Gordon Zacharchuk (St Catharines, LM40-49) 1:38:21
562. Bill Durksen (St. Catharines, LM50-59) 1:38:25
563. Sandi Tait (Dundas, LF40-49) 1:38:26
564. Sean Perry (Toronto, LM40-49) 1:39:54
565. Randy Mallysh (St. Catharines, LM50-59) 1:40:13
566. Tanya Vanderploeg (Toronto, LFTEAM4) 1:40:16
567. Ed Gravely (Hamilton, LM40-49) 1:40:39
568. Albert Tam (Mississauga, LM30-39) 1:40:53
569. Scott Ryall (Georgetown, LM30-39) 1:40:56
570. Leon Bailey (Englehart Po Box 597, LM15-18) 1:41:49
571. David Paton (St. Cath, LM50-59) 1:42:42
572. Kaleen De Luca (Niagara-On-The-Lake, LF40-49) 1:42:46
573. Briar Nunnamaker (St. Catharines, LF19-29) 1:42:47
574. Ryan Wightman (Waterloo, LM19-29) 1:43:10
575. Pat Fife (Toronto, LFTEAM4) 1:43:10
576. Jessie El-Farram (St. Catharines, LFTEAM4) 1:44:31
577. Tracy Carnegie (Ancaster, LF40-49) 1:44:42
578. Rick Hunter-Wolff (Hamilton, LM50-59) 1:44:44
579. Kelly Russell (Ancaster, LF40-49) 1:44:43
580. Patricia Hunter (Ancaster, LF40-49) 1:44:44
581. Aaron Gray (St Catharines, LM30-39) 1:44:56
582. Michael Oettgen (Stoney Creek, LM40-49) 1:46:22
583. Chris Romagnoli (Welland, LM30-39) 1:47:05
584. Erin Nicks (St. Catharines, LFTEAM4) 1:47:11
585. Heather Burgess (St Catharines, LF30-39) 1:47:35
586. Cara Koole-Smith (Jordan Statio, LF30-39) 1:47:49
587. Bob Koole (St Catharines, LM50-59) 1:47:53
588. Jeremy Koole (St Catharines, LM30-39) 1:49:03
589. James Lundy (Ridgeway, LM30-39) 1:49:43
590. Jonathan Guthrie (Newmarket, LM30-39) 1:52:38
591. Oli Helm (Vancouver, LM30-39) 1:52:42
592. Daniel Lawlor (Hamilton, LM50-59) 1:53:53
593. Alberto Fleman (St. Catharines, LM19-29) 1:54:33
594. Richard Miljan (Lasalle, LM30-39) 1:54:50
595. Mike Stapley (Tecumseh, LM50-59) 1:55:29
596. Steve Paton (Windsor, LM50-59) 1:55:29
597. Jeff Stewart (St. Catharines, LM30-39) 1:55:45
598. Aaron Verstraete (Blenheim, LM40-49) 1:55:55
599. Brennan Ramboer (Merlin, LM30-39) 1:55:59
600. Jason Ramboer (Merlin, LM30-39) 1:56:02
601. Russel Douglas (Markham, LM19-29) 1:58:10
602. James Walker (Markham, LM19-29) 2h 00:14
603. Ken Smith (North Bay, LM50-59) 2h 00:45
604. Bill Richardson (St Catharines, LM40-49) 2h 00:52
605. Dave Bernard (Niagara Falls, LM30-39) 2h 01:46
606. Larry Coplen (St. Catharines, LM40-49) 2h 03:00
607. Christine Mackenzie (Burlington, LF19-29) 2h 04:51
608. K.C. Mackenzie (Burlington, LM19-29) 2h 04:55
609. Kirk Mackenzie (Burlington, LM50-59) 2h 04:56
610. Stan Macneil (Brampton, LM40-49) 2h 05:25
611. Luc Forgeron (St. Catharines, LM19-29) 2h 05:35
612. Stephen Burkart (Oakville, LM60+) 2h 07:03
613. Dennis Prevost (Welland, LM40-49) 2h 07:09
614. Rick Prevost (Welland, LM50-59) 2h 07:09
615. Joe Moniz (Mississauga, LM40-49) 2h 07:58
616. Son Nguyen (Windsor, LF30-39) 2h 09:37
617. Mark Canniff (Windsor, LM40-49) 2h 09:39
618. James Blackburn (Fonthill, LM40-49) 2h 09:40
619. Kelly-Anne Dugas (Oshawa, LF40-49) 2h 10:00
620. Gord Law (Brockville, LM40-49) 2h 10:13
621. Geoff Tait (Port Colborne, LM50-59) 2h 11:02
622. Eric Mcgaw (Toronto, LM40-49) 2h 11:29
623. Breanne Hines (St. Catharines, LF19-29) 2h 11:39
624. Greg Hines (St. Catharines, LM40-49) 2h 12:07
625. Jennifer Bernard (Fonthill, LF30-39) 2h 12:51
626. Toran Sanli (Hamilton, LM19-29) 2h 14:24
627. Dave Russell (St. Catharines, LM30-39) 2h 14:45
628. Chris Teschke (Kitchener, LM30-39) 2h 16:05
629. Karen Goddard (Scarborough, LF30-39) 2h 16:55
630. Malcolm Goddard (Toronto, LM60+) 2h 17:16
631. Shaw Forgeron (St. Catharines, LM19-29) 2h 17:22
632. Alexandra Kis (Oakville, LF15-18) 2h 17:58
633. Andrew Kis (Oakville, LM40-49) 2h 17:58
634. Alen Petros (Kitchener, LM19-29) 2h 20:37
635. Susan Armstrong (Toronto, LFTEAM4) 2h 21:45
636. Melissa Matangi Chabot (Toronto, LFTEAM4) 2h 21:55
637. Stephanie Maunder (Toronto, LFTEAM4) 2h 22:00
638. Peter Ladouceur (Mississauga, LM50-59) 2h 22:26
639. Gregory Christensen (Fonthill, LM19-29) 2h 25:46
640. Spencer Miller (Niagara-On-The-Lake, LM15-18) 2h 26:38
641. John Giesbrecht (St. Catharines, LM40-49) 2h 27:50
642. Jim Mccullough (St. Catharines, LM40-49) 2h 28:06
643. Grant Smith (St. Catharines, LM30-39) 2h 28:10
644. John Brown (Thorold, LM19-29) 2h 28:48
645. Alex Lazok (St. Catharines, LM30-39) 2h 29:26
646. Nicole Forgeron (St. Catharines, LF30-39) 2h 29:53
647. Ken Forgeron (St. Catharines, LM50-59) 2h 29:58
648. Chelsea Jackson (Unionville, LF19-29) 2h 32:48
649. Marc Gervais (Kitchener, LM30-39) 2h 33:14
650. Anthony Blackman (Binbrook, LM50-59) 2h 35:10
651. John Nourse (Oakville, LM60+) 2h 35:35
652. Salam Macneil (Brampton, LF40-49) 2h 35:40
653. Dean Babin (Welland, LM30-39) 2h 37:05
654. Steffi Schaeffer (Port Robinson, LFTEAM4) 2h 38:59
655. David Vogt (Port Colborne, LM40-49) 2h 38:59
656. Brian Riviere (Canada, LM40-49) 2h 40:11
657. Patrick Ronbeck (Hamilton, LM30-39) 2h 40:15
658. Sarah Ellis (Toronto, LF40-49) 2h 40:32
659. Stephen Ziemkiewicz (Beamsville, LM60+) 2h 48:16
660. Ilona Kovacs (St. Ann’S, LF40-49) 2h 48:17
661. Jenn Murphy (Baden, LOTEAM4) 2h 49:58
662. John Smit (Queenston, LM30-39) 2h 54:50
663. Rachel Miller (Niagara-On-The-Lake, LF1-14) 2h 56:34
664. Forrest Miller (Niagara-On-The-Lake, LM40-49) 2h 56:35
665. Kristen Werezak (Welland, LF19-29) 2h 57:01
666. Rick Werezak (Welland, LM50-59) 2h 57:03
667. Andrea Lavoie (St Catharines, LF19-29) 2h 58:06
668. Justin Soldo (London, LM1-14) 3h 00:15
669. Edward Soldo (London, LM30-39) 3h 00:16
670. Robert Christensen (Fonthill, LM50-59) 3h 09:07
671. David Newman (Stoney Creek, LM40-49) 3h 14:02
672. James Boyer (Westlake, LM50-59) 3h 14:15
673. Austin Gould (Niagara On The Lake, LM1-14) 3h 36:58
674. Brandon Gould (Niagara On The Lake, LM30-39) 3h 36:58
675. Alexander Peddie (Orangeville, LM40-49) 3h 39:34
676. Ryan Myhal (Mississauga, LM30-39) 3h 40:37
677. Michelle Rhule (Milton, LF30-39) 3h 40:36
678. Greg Myhal (Mississauga, LM50-59) 3h 40:37
679. Michael Myhal (Mississauga, LM19-29) 3h 40:40
680. John Myhal (Mississauga, LM19-29) 3h 40:42
DNF Carlos Ferrebus (St Catharines, LM30-39)
DNF Jenny Brown (St. Catharines, LF40-49)
DNF Carlos Ferrebus (St Catharines, LM30-39)
DNF Jeff Murphy (St. Catharines, LOTEAM4)
DNS Scott Cuthbertson (Toronto, LM50-59)
DNS Don Bessey (Toronto, LM40-49)
DNS Corey Singlespeed Kantola (Niagara Falls, LM30-39)
DNS Thomas Barry (Hamilton, LM50-59)
DNS Dan Coholan (Toronto, LM50-59)
DNS Daniel Monette (Niagara Falls, LM40-49)
DNS Sugar Ray (Fonthill, LM50-59)
DNS Daniel Walker (Markham, LM1-14)
DNS Ted Van Duzen (Hamilton, LM15-18)
DNS Stephen Walters (Cambridge, LM40-49)
DNS Marcel Dubeau (Cornwall, LM30-39)
DNS Mark Soth (Lynden, LM30-39)
DNS Matthew Wright (Mississauga, LM19-29)
DNS Morgan Cuthbertson (Toronto, LF15-18)
DNS Tony Chubb (Georgetown, LM40-49)
DNS Rob Stockl (Caledonia, LM40-49)
DNS Herman Debat (St Catharines, LM40-49)
DNS Ryan Bessey (Toronto, LM19-29)
DNS Scott Bessey (Toronto, LM19-29)
DNS Alex Hiddink (St. Thomas, LM40-49)
DNS Augene Seong (London, LM19-29)
NP Brandon Burger (Fenwick, LM15-18)
NP Chris Wylie (Whitby, LM40-49)
NP Jason Rhule (Milton, LM30-39)
NP Weston Miller (Niagara-On-The-Lake, LM1-14)
NP Dan Vanmoorsel (Chatham, LM30-39)
NP Kathleen Banville (Toronto, LF19-29)
NP Stephen Vanzella (St. Catharines, LM19-29)
NP Terry Howard (Stcatharines, LM50-59)
NP Chris Eager (Hamilton, LM30-39)
NP Troy Miller (Niagara-On-The-Lake, LM30-39)
NP Kerry Servos (Dundas, LM50-59)
NP Brian Taborek (Bolton, LM40-49)
NP Ben Lyon (St. Catharines, LOTEAM4)
NP Guy Vankrimpen (St. Catharines, LM30-39)
NP Andrew De Cal (St. Catharines, LM19-29)
NP Leeland Brunton (Niagara-On-The-Lake, LOTEAM4)
NP Timothy Boc (Guelph, LM19-29)
NP Jennifer Roberge (Port Robinson, LFTEAM4)
NP Brad Anderson (St Catharines, LOTEAM4)
NP Jim Whitnall (St. Catharines, LOTEAM4)
NP Mark Visser (St. Catharines, LOTEAM4)
NP Orlin Clarkson (St.Catharines, LM50-59)
NP Frank Maksymyshyn (Niagara On The Lake, LM40-49)
NP Steven Delima (Welland, LM19-29)
NP Christopher Delima (Welland, LM30-39)
NP Josh Peters (Niagara Falls, LM30-39)
NP Luke Zielinski (Kitchener, LM19-29)
NP Dave Tancock (Thorold, LM50-59)
NP Chris Jarvis (Toronto, LM30-39)
NP Dan Staffo (Farmington, LM30-39)
NP Bill Postma (St. Catharines, LM40-49)



























Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.